Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 17éves lányomnak szeretnék...

17éves lányomnak szeretnék venni egy kutyát, egy staffordot (elnézést ha nem jól írtam a nevét) Na de az a kérdésem hogy tudna e vele vajon bánni, hogy ha sétáltatná nem rántaná el? A lányom nem egy nagy termet,50kg és 160 magas!

Figyelt kérdés
Ha kap szigort a kutya a lányomtól akkor hallgathat rá?
2010. júl. 11. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha még nem volt kutyátok, akkor ne staffit vegyél neki, hanem valami kissebbet
2010. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*kisebbet
2010. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Staffival nagyon sokat kell foglalkozni. Nem egy alkalom volt már itt falun belül, hogy nem engedte be a saját gazdáját az udvarra, és el kellett altatni.:S
2010. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsőre sztem ne amstaff-ot vegyél neki. Nagyon erős kéz kell hozzá h ne nőjjön az ember fejére.

Ha nagyon ezekhez a kutyákhoz vonzódik akkor próbáljátok ki a staffordshire bullterriert. [link]

Kistestű az igaz, de csupa izom. Igencsak tekintélyparancsoló viszont sztem nem kell neki annyira erős kéz.

2010. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy bullterrier nem kezdőnek való kutyafajta.

Abban egyet értek, hogy neki nem való nagytestű kutya, inkább a közepes vagy kisebb mértűek között keressen.

2010. júl. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha akarja valoszinuleg el tudja rantani, de ha kiskoratol szoktatva van a porazhoz akkor o is teljesen nyugodtan setal lab mellett. Egyebkent oket egy kicsit maskepp kell nevelni mint a legtobb kutyat, de ha megvan a kozos hang akkor nagyon gyorsan tanulnak, es szot is fogadnak. Neten rengeteg szakirodalom fellelheto, azokat mindenkepp olvassatok at. Megjobb, ha tudtok a kornyeketeken staffisokrol. Beszeljetek veluk, kerjetek tanacsokat, biztos szivesen segitenek. En az enyemet egyutt setaltatom 4 masik bull tipusu terrierrel es egy nemetjuhasszal, de soha semmi gond nem volt. Egyebkent az egyik staffi egy 15 eves kissrace. Neki volt egy kis problemaja a falkavezerseggel, de segitettunk neki, hamar sikerult megoldani a dolgot es mostmar mintakutya. Egyebkent nekem volt tobb fajta kutyam is elotte, de o messze-messze a legjobb mind kozul. Szoval tudom ajanlani, akar egy 17 eves lanynak is, de felkeszuletlenul ne menjetek bele.
2010. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első kutyának kb. olyan staffordot venni mintha valaki kér tőled egy kést te meg a kezébe nyomsz egy motorosfűrészt .... elég veszélyes tud lenni
2010. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlanám , esetleg abban az esetben ha biztosan tudtok vele kutyasuliba járni , kezdő kutyásnak egyáltalán nem ajánlom , mert érzékeny kutya és nagyon el lehet ontan a nevelését.
2010. júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ha kezdő, akkor a legnehezebben nevelhető fajtát választani neki nem szerencsés. Ha van arra ideje és elszántsága, neked pénzed, hogy végig nyomjatok egy kutyaovi, alapfokú, középfokú kutyasuli sort, akkor biztosan meg fogja tudni nevelni.


De tényleg kelllő elszántság kell hozzá, mert a staff, ha rosszul van nevelve, a saját gazdájára nézve is veszélyessé válhat.

2010. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem első kutya!Van amúgy is 3 dalmata Németjuhász palotapincsi, de volt a lányomnak egy keverék típusú majdnem olyan fajta és ő hallgatott rá, mert egyszer elszabadult szaladtam utána én a lányom a nevén szólította és vissza is ment egyből.Csak ő elpusztult!
2010. júl. 11. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!