Kutya utazása tömegközlekedéssel?
Igen, a farok volt nálunk is a fő gond, mondjuk golden retinél az szőrseprű, könnyen léptek rá úgy, hogy észre sem vették. Neked azért könnyebb lesz. :)
Tanítsd meg arra, hogy a lábad között üljön, felé állhass - ezt sok kutya nem szereti, mert ugye holt térben vagy pont a feje felett/mögött, de szoktatható. Talán így tudsz a legjobban vigyázni rá, ha nem tudtok leülni.
Nem írtad, hogy (fő)város vagy vidék, a többség szerintem városi közlekedésre reagált. Kis helyközi volánjáraton mi jártunk úgy, hogy nem akart felengedni, mert ugye falun a kutya az nem társ, és pöppet elmaradott volt a sofőr... Hogy kutya meg koszol meg odasz.rik meg amúgy is hova rakom. Ilyen helyen belefuthatsz, hogy hádde neki nincs kutyajegye mer nincsisolyan, akkor szabály szerint teljesárú jegyet kell kérned neki (ugyanúgy, ahogy fővárosban bkv-n is vonaljegy, mint neked). Ha nincs másik kutya a buszon és minden megvan, akkor fel fogsz jutni, de lehet jobban ki kell állnod magadért. Itt is volt olyan kérdés, hogy boxban kölyökkel belekötött a sofőr hogy nem mehet, pedig az ráadásként még poggyász is, és mit tegyen ilyen helyzetben... Ha ismeretlen helyre mentek, meg ha nálatok otthon ilyen közlekedés van esetleg, érdemes mindig előre megnézni az erre vonatkozó passzusokat, hogy magabiztosan állhass ki az igazad mellett. :)
Igen, a vonatközlekedés valóban már, mint a városi tömegközlekedés.
A vonatra létezik kutyajegy (ugyanannyi, mint a kerékpárjegy), és mindig vinni kell az oltási lapot, mert a jegyellenőr kérheti, és a jegypénztárnál veszed a jegyet, akkor a pénztáros is (buszon, villamoson, metrón soha nem kérték.
Első osztályú kocsiban kutya nem utazhat, fülkében csak az összes ott utazó beleegyezésével. Nem fülkésen pedig nagytestű elvileg csak a peronon utazhat, de a mostani vonatok peronján már nincs hely (régen még lehajtható ülések is voltak ott), de én mindig bevittem a kocsiba az ülés alá.
A legpraktikusabb egyébként a kerékpárszállító vagonban utazni a kutyával.
És nem tudom, van-e még rácsos lépcső a vonatok ajtajánál, de abba bele tudott akadni a kutya körme, és leszakíthatta, vigyázni kellett.
Szó volt a mozgólépcsőről is, annál elég a lépcső végén felemelni a kutyát, amíg lelépünk vele a lépcsőről, hogy be ne darálja a lábát a mozgólépcső. De ma már vannak mozgássérülteknek liftek, azt is lehet használni kutyával.
Hivatalosan nem tehetné meg, hogy nem enged fel, vagy leszállít, ha szabályosan érkeztek.
De gyakorlatban simán megengedik maguknak sajnos...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!