Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a tengerimalacom...

Mi baja lehet a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés

Kb 6 hónapos nöstény tengerimalac.Egy kicsit sovány ha felemelem bevan esve a hasa.A fenekénél híg bélsár van nagyon sok.

Iszik-eszik bár nem sok kajája fogy el.

2 napja megtámadta őt a nyulam lehet az a baj?a stressztől mehet a hasa?

Most külön vannak.Eddig egy ketrecben voltak elválasztva hátha megszokják egymást és lehetnek majd együtt,de a nyulam áttőrt hozzá és megtámadta.

Egyébként fiú malacnak vettem a már meglévő fiúk mellé aztán kiderült hogy lány.


Állatorvoshoz nem tudom vinni,mert nincsen rá zsebpénzem anyaék meg nem fizetnék ki.Beszéltem az orvossal azt mondta 6000ft a vizsgálati díj+a kezelés,gyógyszerek.


Házilag mivel tudnék neki segíteni?

2-3 napig kapott minden este almát tegnap óta nem kap már.Emellett szénát és magokat eszik.


Ha nem javul akkor megpróbálok beszélni az orvossal részletfizetésről.


2018. nov. 30. 16:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező !

Itt senki nem hord le semminek. Csak segíteni akarunk neked. Én írtam a táplálással kapcsolatban és a pellettel kapcsolatban is. Nagyon örülök neki hogy normális tápot adsz nekik és egzotikus dokihoz szeretnél menni, nem olyanhoz aki nem ért hozzájuk. Viszont biztos van még orvos , nem hiszem el hogy egy orvos van csak. És ha pl. nyuszinak bélleállasa lenne hova vinnéd ?

A pelletet nem utálja a nyuszi, ez hülyeség. Azért kell azt tenni alájuk a wc be mert nem ragad bele a szőrébe és higiénikusabb is sokkal, emellett takarítani is könnyebb.

Az is hülyeség hogy a nyuszid nem fogad el más nyuszit magának . Elfogad , csak tudod nem egyszerre . Össze kell őket szoktatni , ami sok időbe telik. Attól is függ ivartalan-e. Mert a kan a kannal nyilván dominál, a nőstény a nősténnyel szintén ivarosan.


A malac popiját mosd le és torolgesd meg. Az jó ha eszik, de így látatlanban nem fogjuk tudni megmondani mi lehet a baj , ezért kell a mielőbbi doki. Ha nem eszik akkor kényszeretetni kell fecsiből. Az alma jó a hasmenésre és a banán ( malachoz annyira nem értek nem tudom ehet e banánt). Egyébként aktív a malacka? Hogyan viselkedik?

2018. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Inkább te ne kérdezz, ha baj, hogy válaszolunk, hiszen te vagy az egyetlen, aki a kanapéról írogat, közben pedig kínozza az állatait, mert lusta volt valaha is utána nézni a tartásuk alapjainak. De egy dolog. Ha hagyod meghalni, lehet, hogy jobb is lesz neki úgy, de soha, semmilyen körülmények között ne vállalj másik állatot, miután a meglévők pár hónapon belül meghalnak.
2018. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem a kanapéről írogatok.Honnan veszed,hogy kínozzom az állataimat?

Mindent megadok nekik amit csak tudok.Az orvosra nincsen pénzem,de pénz nélkül is elviszem őt!!

Nem hullanak el néhány hónapon belül a fiúk már 5 évesek képzeld!!

Folylamatosan figyelem a malacot,mert fontos nekem,de gyerekként nem tehetek túl sokat.

Így is rosszul érzem magam erre te alaptalanul válalsz állatkinzással!!

Legtöbb ember el sem vinné dokihoz,de én holnap kora reggel buszra ülők és elviszem

2018. nov. 30. 18:33
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből, illetve a válaszaidból veszem, mivel sajnos egyértelmű. Teljesen mindegy, hogy mindent megadsz neki, amit tudsz, ha az kevés. Ha öt évesek, akkor nem fognak már sokáig élni, ez egy tény, képzeld. De várj, tehát volt kettő malacod, aki már így is szenvedett, mert nem volt pénzed rendesen tartani őket, erre vettél még egyet? Szintén csak gratulálni tudok. Alaptalanul senki nem vádolt senkivel, hiszen teljesen egyértelmű, hogy mit teszel velük.


"Legtöbb ember el sem vinné dokihoz,de én holnap kora reggel buszra ülők és elviszem"


A legtöbb embernek eszébe sem jutna semmilyen állatot tartania, ha annak egész életén át szenvednie kell, és a legtöbb ember már nagyon-nagyon-nagyon régen elvitte volna, valamint vinné is rendszeresen.

2018. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"emellett csak szénát és magokat eszik." Ez csak az én szememet szúrja? Magokat tilos nekik adni, mert okozhat emésztési problémákat.

Mi van a malaccal? Sikerült már orvoshoz vinni?

2018. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a malaccal? Mit mondott a doki?
2018. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

El kellett altatni,mert gyógyíthatatlan beteg volt.

Soha többet nem kérek segítséget ezen az oldalon mert csak a másik szídása megy.

Mivel kínoznám őket??elárulod nekem????

2018. dec. 1. 21:22
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha befogadsz/veszel egy állatot, akkor te leszel felelős érte, és a jólétéért. Gondolom nem egy nap alatt lett beteg, ha megváltozik egy állat viselkedése, nagy eséllyel beteg. Ilyenkor nem pötyögünk neten, hogy házilag mit lehet csinálni, hanem rohanunk vele állatorvoshoz, amíg lehet. Az, hogy összetetted a nyúllal arra utal, hogy sok mindennel nem vagy tisztában. Azért lettél lecseszve, mert az állatok élete rajtad múlik, inkább okulj az esetből, mint hogy még neked álljon fejjebb!
2018. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Soha többet nem kérek segítséget ezen az oldalon mert csak a másik szídása megy."


Talán egyszerűbb lett volna állat vásárlása előtt hónapokkal utána nézni a tartása alapjainak. Te választottad direkt a nehezebb utat, a te hibád, hogy egy életen át szenvedett, nem ő akarta, hogy kínozzák!


"Mivel kínoznám őket??elárulod nekem????"


Már elárultuk vagy ötvenszer, olvass vissza, ha tényleg ennyire rövid a memóriád!


És soha, de soha többet ne legyen állatod!

2018. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!