Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a tengerimalacom...

Mi baja lehet a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés

Kb 6 hónapos nöstény tengerimalac.Egy kicsit sovány ha felemelem bevan esve a hasa.A fenekénél híg bélsár van nagyon sok.

Iszik-eszik bár nem sok kajája fogy el.

2 napja megtámadta őt a nyulam lehet az a baj?a stressztől mehet a hasa?

Most külön vannak.Eddig egy ketrecben voltak elválasztva hátha megszokják egymást és lehetnek majd együtt,de a nyulam áttőrt hozzá és megtámadta.

Egyébként fiú malacnak vettem a már meglévő fiúk mellé aztán kiderült hogy lány.


Állatorvoshoz nem tudom vinni,mert nincsen rá zsebpénzem anyaék meg nem fizetnék ki.Beszéltem az orvossal azt mondta 6000ft a vizsgálati díj+a kezelés,gyógyszerek.


Házilag mivel tudnék neki segíteni?

2-3 napig kapott minden este almát tegnap óta nem kap már.Emellett szénát és magokat eszik.


Ha nem javul akkor megpróbálok beszélni az orvossal részletfizetésről.


2018. nov. 30. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Mi a francnak kellett neked még egy malac, ha nincs pénzed állatorvosra?
2018. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Van pénzem,de elég pénzem nincsen.

És nem azt kértem,hogy negatív kommenteket írjatok hanem,hogy mi lehet a baja.

Ha értelmeset nem tudsz írni kérlek ne válaszolj.

2018. nov. 30. 17:00
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vidd el állatorvoshoz. Ha szülők nem adnak pénzt akkor kérj baráttól, ismerősétől!

A nyulat meg a tengerimalacot nem szabad együtt tartani. Nem is tudom honnan vetted ezt a hulyeséget. Sem kommunikálni nem tudnak egymással, sem meglenni. A nyúl dominál , főleg ha ivaros.


Vidd el dokihoz mert ezek a kis állatok nagyon könnyen itt hagyhatnak bennünket ha nem figyelünk rájuk oda. Semmi otthoni kísérletezgetés !


Az állat felelősség !

2018. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Akkor leírom úgy, hogy megértsd.

Elkéne vinni állatorvoshoz, mert látatlanban senki nem tudja ezt neked megmondani. Ha találgatunk, hogy mi a baja, attól még nem fog meggyógyulni. Amit leírtál elég rosszul hangzik, kifog száradni, futni kéne vele orvoshoz, amíg nem késő!

2018. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy az állat felelőség.

Azért raktam őket egybe,mert az állatkereskedésben is együtt volt egy nyuszival a malac.

Megnéztem az első szabad időpont hétfőn lesz.

Nem tudok kitől kölcsön kérni sajnos,de akkor megpróbálok részlet fizetést kérni.


Csak azért kérdeztem mit tehetnék mert láttam valahol azt írták,hogy csak szénát kapjon gondoltam hátha valaki tud momdani valamit.

2018. nov. 30. 17:13
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Állatkereskedésben valószínűleg sajnos helyhiány miatt teszik őket össze, egyébként sajnos nagyon nem ajánlatos együtt tartani nyulat és tengerimalacot.
2018. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Az állatkereskedésekben tojnak az állatok jóllétére. Látom mennyire vagy jártas a kisállat tartásban, ha képes voltál összerakni őket, holott a tengerimalacot és a nyulat is párban kell tartani, egymástól távol.

Gyanítom nem éri meg a hétfőt szerencsétlen. Létezik másik állatorvos is és ügyelet, de inkább tovább nézed napokig ahogy szenved. Grat.

2018. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire nem vagy jártas a tartasukban ne haragudj de képzelni sem tudom mit adhatsz nekik enni is.


REMÉLEM a nyúl alatt pellet van nem forgács ! Hogy megkapta az oltásait . REMÉLEM NINCS FOGKOPTATÓ ÉS MÉZESRÚD!!!

Csak mert a kereskedésben ahhoz képest hogy tartanak pár állatot meg a gazdára is rábeszélik a sok szart.


Csakis VL cuni complete tápot kapnak ugye ? Tengerimalac és nyuszi is ? Mert mind a kettőnek ezt kell ennie ! Nem pedig agyonszínezett cukrozott szarokat !


Ha a malac vagy a nyuszi beteg , akkor sokszor órái vannak hátra !

Ezért gyorsan menj vele állatorvoshoz mielőtt még késő lesz.

2018. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem nézzem tovább ahogyan szenved képzeld el!!

Könnyű a kanapén ülve írogatni a másiknak.

Holnap reggel elviszem állatorvoshoz,látni fogják,hogy sürgős és biztosan fogadnak.

Nem tudom másik dokihoz vinni mert ő az egyetlen a környéken aki egzotikus doki.

Ügyelet nincsen már megnéztem te is megnézheted nógrád megyében nincs szervezett állatorvosi ügyelet!!


Tisztában vagyok vele,hogy mindkettő állatfajnak társ kell.

A malac addig lett volna egyedül míg nem kerül sor az ivartalanításra ez 1 éves korában lesz utána megy a fiúkhoz.A nyuszi meg nem jön ki a többi nyuszival így nem tudok neki társat adni.

Ha csak a másik lehordása megy akkor ne írj inkább semmit.Köszönöm.

2018. nov. 30. 17:35
 10/19 A kérdező kommentje:

A nyuszi alatt forgács van mert nem szereti a pelletet eleinte az volt alatta,de rosszul érezte magát,aztán tettünk be neki forgácsot és jobb lett a kedve.

Nem használunk sem mézes rudat sem fogkoptatót.Verse laga tápot is kapnak.Minőségi szénát nem az olcsó sz@rt.

Mind a saját pénzemből veszem nekik nem értem miért kell lehordani a másikat aki segíteni akar az állatának.Nem tehettek sokat ha anyáék nem fizetik ki,de így is megteszem a tőlem telhetőt.

2018. nov. 30. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!