Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulaknál az Rhd 2 mennyire...

Nyulaknál az Rhd 2 mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Tavasszal a pár hetes nyulamat beoltattam nobivac oltással, ami két halálos betegsége ellen is véd. Az állatorvos azt mondta hogy Rhd 2 ellen ők nem oltanak, ráadásul nagyon ritka. Most ősszel talán jó lenne beoltatni, nem tudom hogy valahol oltanak-e még csoportosan, én nem találtam a neten. De nagyon ellentétes véleményeket hallok erről a betegségről, mert sokan mondják hogy nagyon nagyon ritka és sokkal kevésbé fertőzőképes mint a másik kettő.

2017. okt. 24. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Haltak meg nyuszik RHD2-ben Budapest belső részén is, nem csak olyan helyen, ahol jönnek-mennek a vad nyuszik. Szerinted azokat a gazdikat vigasztalja az, hogy nagyon ritka és kevésbé fertőzőképes?

Te is hazaviheted a ruhádon, cipődön a kórokozót ugyanúgy, mint a sima RHD esetében.

Vannak még csoportos oltások, Budapesten pl. az Exopetben biztosan, másról nincs infóm.

Fél évente kell oltani ellene. Csak és kizárólag csoportos formában létezik ellene oltás, mert 40 adagos kiszerelésben kapják a rendelők.

2017. okt. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!