Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora kockázattal jár,...

Mekkora kockázattal jár, ivartalaníttatni, egy hím tengerimalacot?

Figyelt kérdés

Igazából nem szeretném ezt megtenni, de nem tudok mit csinálni.

Egy nőstényem van, szerettem volna mellé egy másik nőstényt. Kaptam is egy malackát, akiről azt mondták, hogy lány, de kiderült, hogy fiú.

Külön is tarthatnám őket, de annak mi értelme ha a tengerimalacok társas lények?!

Ha külön ketrecbe lennének, de a 2 ketrec egymás mellett lenne, akkor sem éreznék magukat magányosnak?

Szeretném valahogy kikerülni, az ivartalaníttatást, de ha nincs más megoldás, kénytelen leszek erre.


2010. máj. 15. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
ne hallgass a hülyére...de el kell keserítselek, nem fogja vállalni senki, mivel a tengerimalac nagyon kicsi, nagyon nehéz adagolni az altatót ill érzéstelenítőt...viszont... semmi bajuk nem lesz, ha a ketrecet középen egy ráccsal elválasztod és különrakod őket ;)
2010. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maga a műtét nem nagyon jár kockázattal. Csak elbódítják az állatot, és néhány perc alatt megvan. Nekünk most lett ivartalanítva a nyuszink, és már kutyabaja sincs :) Ne hallgass az előzőre ez nem csonkítás, észre sem fogja venni...
2010. máj. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :D Csak annyi, h apukám állatorvos szerinte simán megcsinálják az ivartalanítást, ha különrakod őket viszont lehet, h depressziósak lesznek és nem fognak enni...
2010. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2010. máj. 16. 00:25
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


a tengerimalac nagyon pici állat, és mivel ivartalaítást csak altatásban végeznek, sajnos nem biztos hogy túlélné. :(


én a nyuszimat már ivartalaníthattam, de a tengerimalacom nem.


ha nem akarsz kistengerimalacokat, sajnos a külön tartás a megoldás :/

2010. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,úgy döntöttem, hogy nem ivartalaníttatom.
2010. máj. 17. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!