Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörinek milyen házi...

Törpehörinek milyen házi fogkoptatókat lehet adni? Hamarosan 2 éves és olvastam, hogy egyre jobban kell figyelni a fogaikra.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 5. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szépiacsont, keményfa
2017. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egész élete során szüksége az fogkoptatóra, mivel a foga folyamatosan nő. Nem most 2 éves korában kellene ennek eszetekbe jutnia.


Fontos, hogy fa felszerelései legyenek, amit eleve tud rágni. Másrészt így természetesebb környezetben él. Boltban tudsz venni jó kis fa cuccokat (a trixie cuccok kéreggel borítottak, nekem olyanból van elég sok), de szedhetsz fát bárhol erre a célra. A Karfiolhamster tenyészet oldalán van egy lista, mely fáknak mely része mérgező, és melyik adható.

2017. ápr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fa játékok és külön betett faágak tökéletesek.

Ezenkívül a tálpláékkal is koptatja(széna,lágyszárúak,zöldségek stb)

2017. ápr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig is volt fogkoptatója csak sose használta. A kémények lekoptatták neki, de már nem eszi meg a kéményeket. Amúgy köszi mindenkinek!
2017. ápr. 6. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
A bolti gipszszerű fogkoptatót nálam sose használta egyik hörcsög se (10 éve foglalkozok dzsungikkal). Túl puha nekik, nem jó semmire. Fa cuccai legyenek, az a legjobb.
2017. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Dió, mogyoró, azaz csonthéjas gyümölcsök, amiket ki kell rágnia, hogy megehesse. Én az egeremnek a Fressnapfban szoktam venni a nagy méretű kutya jutalomfalatot, sokáig elvan vele illetve gabonaalapú, tökéletes neki. Esetleg főtt csirkecsontot is adhatsz neki heti egyszer. Ezzel a fehérjepótlást is megoldod.

Ezen kívül tényleg ágak, gallyak gyümölcsfáról, hársfáról, tölgyről stb., így többet is fog mozogni, játszani. Ezzel kapcsolatban azonban olvass utána, melyik mérgező a számára és melyik nem. Diófa ága például nem ajánlatos a csersavtartalma miatt, cseresznyefáé viszont mehet nyugodtan.

2017. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak egyetértek, bár csirkecsontot nem adnék hörcsögnek... Fehérje gyanánt a legjobb a lisztkukac, trappista sajt, natúr túró, főtt tojásfehérje.
2017. ápr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen​! :) Igen a gipsz alapú nekem sem vált be
2017. ápr. 8. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!