Mi lehetne a megoldás?
A szobában is szüksége lenne kb 2-4 négyzetméternyi futóterületre, ahol napi 6-7 órát rohangálhat. Ezen kívül egy azonos nemű társ is kötelező lenne neki, ők társas lények!
Akkor először is olvasd el, miért nem tartunk SOHA tengerimalacot és nyulat együtt. Legfeljebb a buta állatkereskedéses emberek tartják így őket, nem törődve velük.
A nyúlnak nyúl kell, a tengerimalacnak tengerimalac. Mindenkettő (a közhiedelemmel ellentétben a nyúl is!) rendkívül társas lény és fajtárs nélkül boldogtalan, magányos. Szóval a nyuszinak is szerezz egy nyuszit. (két lány, vagy ivartalan fiú + lány páros a jó)
Nem nagyon tudsz mit csinálni. A szobában legyen kint futni sok-sok órát, a ketrece legyen nagy (nyulanként min. 2 négyzetméter), szellőztess és szedj sok füvet és gyógynövényeket(!) neki. Ez van, ha bent él.
Vagy építs egy megfelelő kinti ketrecet és költöztesd ki egész évre, éjjel-nappal kint lehet télen-nyáron. Sokkal jobban érzi ott magát. Minden állat jobban érzi magát a természetben.
Szomorú, hogy két állatfajt tartasz és mindkettőt rosszul. Semmi értelme nyuszit és malacot együtt tartani, szóval ha állatkínzó akarsz maradni, csináld, ha esetleg nem, akkor döntsd el, hogy felelősséget vállalsz az állataidért és megadod neki legalább azt a minimumot, amit kellene vagy ha nem, akkor ajánlom a Nyúlmentő és a Tengerimalacmentő Alapítványt. Tudnak segíteni olyan új gazdit keresni, aki nem csak játékszernek tekinti az állatát.
A nyúl és malac témához:
"A nyuszim nem magányos, egy tengerimalaccal él együtt.
A nyulak nagy tragédiája, hogy egyszer valakinek eszébe jutott ezt a két állatfajt együtt tartani. Még nagyobb szegény tengerimalacoknak.
Rengeteg kisállatkereskedésben is javasolják puszta tudatlanságból a tengerimalac és a nyúl egy ketrecben való tartását. Az ok, amiért ez olyan kedveltté vált, általában az, hogy hiába nincs egyik állat sem ivartalaníttatva, nem születnek utódok és az együttélés többnyire békés. Gyakran látni őket egymáshoz bújni, ami az emberekben azt az érzést kelti, hogy a két állat jól megvan, szereti egymást. Valójában viszont mindketten együtt magányosak. Nem hogy csak külön kontinensről jöttek (a nyúl Európából, Spanyolországból származik, míg a tengerimalacra Dél-Amerikában, az Andokban, 4000 méteres magasságban találtak rá) és a szabad természetben sohasem találkoztak volna, más nyelvet beszélnek, más a viselkedésük, így nem értik meg egymást, de még kölcsönösen sérüléseket is okozhatnak.
Prof. Dr. Norbert Sachser végzett egy kísérletet, melyben két ketrecet egy csővel összekötött, így a bennük lévő állatok át tudtak menni egymáshoz. Amikor mindkét ketrecbe egy-egy tengerimalacot helyezett, a legtöbb időt együtt töltöték. Ám amikor az egyikben egy nyúl, a másikban egy malacka volt, ami választhatott, nyuszi vagy magány, inkább az utóbbit választotta és egyedül maradt.
Attól, hogy e két állatfaj eltűri egymást, nem boldogok együtt, életmódjuk teljesen eltérő. Például tengerimalacok általában csak akkor simulnak egymáshoz, ha még fiatalok vagy félnek. Más esetben inkább tartják a távolságot. Velük ellentétben a nyulak szeretnek összebújni, napi rutinjuk közé tartozik. Hiába tűnnek olyan aranyosnak együtt, ez a malackánknak nemhogy nem okoz örömet, egyenesen irritálja.
A nyuszikhoz hozzátartozik a szociális kontaktus, a kölcsönös tisztogatás, a szőr napi ápolása is, amik a tengerimalacok esetében hiányoznak. A malac számára ez csak gyötrődéssel jár és agresszióhoz vezethet, nem beszélve a nyuszi boldogtalanságáról, hiszen soha nem fog viszonzást kapni.
A tengerimalacoknak van egy nagyon összetett, saját nyelvük, míg a nyulak csak halálos félelem esetén adnak ki hangot. Egyfelől fülesünket zavarja, stresszeli a másik lakó hangoskodása, másfelől pedig malackánk soha életében nem hallhat egyetlen hangot sem a saját nyelvéből.
Mindezek mellett a nyuszik időnként elkezdenek tombolni, aminek következtében súlyos sérüléseket okozhatnak a kis malacnak. Akár egyetlen ugrás vagy rúgás is halállal végződhet.
Egészségükhöz hozzátartozik a helyes táplálás is. Bár a két faj étrendje hasonló, a tengerimalacok szervezete nem tartalmaz a C-vitamin előállításához szükséges enzimeket, ezért azt naponta pótolni kell. Ez azonban a nyulak számára túl sok, egészsgételen, hasmenéshez vagy rossz kalcium- ill. foszfor-reszorpcióhoz vezet, aminek következménye vese- vagy hólyagkő lehet.
Összegezve tehát e két faj békességben tartható együtt, de nem válnak társakká, csak elviselik egymást. Ha boldog állatokat szeretnénk, minimum kettő tengerimalacot és kettő nyulat tartsunk együtt. Ehhez természetesen meglehetősen nagy hely szükséges, ahol a nyulak számára megfelelő magasságban lévő búvóhely található, amit a malacok nem érnek el, s ugyanígy fordítva, a tengerimalacok számára olyan házikó, ahol a nyuszi nem tudja zavarni.
Számolnunk kell azzal is, hogy a nyulakkal ellentétben a tengerimalacok nem lesznek szobatiszták.
Olvass tovább: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!