Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Találtam egy kis...

Segítség! Találtam egy kis vadászgörényt, pórázastól az utcán, mit kell neki adni enni és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Mentem haza és futott velem szembe, megállt mellettem, felkaptam a nyakán a bőrnél fogva, ahogy a nyulakat szokás, mert azt tudtam, hogy úgy szabad megfogni, de kb semmi mást nem tudok róla. Vártunk egy 10-15 percet hátha a gazdája megjelenik, elindultam arra amerről jött, de összesen fél órát vártam vele és nem jött senki akié lenne. Facebookra kiírtam, hogy találtam, de amíg nem jelentkeznek, nem szeretném, ha rossz sorsa lenne. Jelenleg össze-vissza futkos, de bújik a lábamhoz, meg feljön az ágyra és bemászik az ölembe, de egy percig sem nyugszik le. Reggel tudom csak a menhely ügyeletre bevinni ahol jobb lenne neki, amíg a gazdi nem jelentkezik érte. Mit adjak neki enni, mibe rakjam a kaját és a vizet, aludni valami hely kell neki kipárnázva, vagy elalszik akárhol? Ha..nos...illemhelyre kéne mennie, hogyan jelzi és hova vigyem? Nagyon keveset tudok róluk, nekem nincs is állatom, mert tömbben lakom, de nem szeretném ha rossz lenne neki amíg nálam csövezik.

2016. febr. 27. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem volt a görin nyakörv bilétával, vagy kis vízhatlan zacsis papírral a gazdi elérhetőségével?


Most utána néztem neked egy kicsit, a görény almot használ, mint a macska. Meg valami ketrec kell neki aludni, de egy éjszakára nyilván bárhol elalszik. Azt olvastam, hogy erre az egy napra adhatnál neki cica száraztápot, a hústartalma miatt, egyébként húst eszik, csirkehusi, nyúl, élő egér, patkány, ilyesmi.

2016. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2016. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá, hogy vidd el állatorvoshoz holnap, megnézetni, van-e chipje, nekem ugyan nincs görényem, de azt olvastam, hogy sokan chipeltetik őket.
2016. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hol találtad helyileg?

Őket keresd meg [link]

Vagy személyesen: [link]

Talált, mentett görényekkel foglalkoznak. Ha megírod nekik, hogy az utcán találtad és nem jelentkezett eddig érte a gazdija, akkor mindenképp át fogják venni tőled! Menhelyre ne add be, mert onnan is nagy valószínűséggel hozzájuk kerülne, így szerintem egyből őket értesítsd.

Kajának addig adhatsz neki nyers csirkehúst. A dolgát alomba végzi ezért azt jó lenne letenni neki addig valahová. Meg estére én ajánlom hogy zárd be valami ketrecbe, vagy ha van olyan helyiséged ahol nem tud kárt okozni magába akkor oda. Csak úgy a lakásban ne hagyd felügyelet nélkül, különösen úgy hogy nem tartottál soha görényt.

Ahogy az előző is írta, érdemes állatorvoshoz is elvinni ha tudod, hátha van benne chip.

2016. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem volt rajta a nyakörvén semmi, egyből néztem, de nincs. Túléltük az éjszakát, szomszédtól kértem macskaalmot, mert neki van macskája, valamint adott egy használaton kívüli tengerimalac ketrecet is, ott nagyon jól elvolt, éjszaka kicsit hangoskodott a ketreccel, de gondolom a hely volt neki szokatlan. Kapott csirkemellet nyersen, betolta hamar, adtam neki még, de ahhoz már nem nyúlt, 10-re viszem az állatorvoshoz a chip-es ötlet miatt.
2016. febr. 28. 09:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Meglett a gazdija, volt benne chip, most vitték el. Köszönöm a válaszokat ismét, jó kaland volt :)
2016. febr. 28. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!