Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet annak érdekében...

Mit lehet annak érdekében tenni, hogy a nyulam minnél több ideig éljen?

Figyelt kérdés

Nagyon cukinak és különlegesnek tartom a nyuszimat, ezért szeretnék, ha minnél tovább velünk lenne. Olyan aranyosan ragaszkodik hozzám. Simogatást kér, követ engem stb. Hogy lehet a nyulaknál elérni, hogy sokáig éljenek? Mit kell nekik adni és mit nem? Hogyan kell velük törődni? Hogyan kell a betegségeket elkerülni?

Nyulam házinyúl, lassan 4 éves. Beteg még sosem volt. Nincs beoltva, nem is tervezem, mert kullancs,szúnyog veszély nem fenyegeti és félek hogy oltással csak rosszabb lesz (hallottam pár ilyen esetet).


2015. dec. 29. 21:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve nyáron nagyon féltem mert a mostani nyarak nagyon melegek, a lakásban is 30 fok volt. Lesz légkondink de akkor is, hőség ellen mit lehet tenni? Úgy vedlett, nem ivott, hogy már féltem hogy kiszárad és kijön az egész szőre.
2015. dec. 29. 21:19
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a szúnyog terjeszt halalos betegséget. Az rhd-t te is hazaviheted a cipődön, ruhádon. Ha elkapja, szinte biztos belehal. Az oltás viszont megvédi.

A többinek meg 4 év alatt illett volna utánanézni...

2015. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Helyesen tartod. Ennyi. Megfelelő eleséget adsz neki, nem tápot meg hasonlókat. Nagy helyet biztosítasz neki, legalább 3-4 négyzetmétert éjjel-nappal és mellette több órát engedd ki minden nap, lehetőleg ne(!) délután, hogy mozoghasson és ezáltal a teljes szervezete kellően fitt maradjon. Vegyél mellé társat, mert a nyulak az összes állat közül az egyik leginkább társas lények közé tartoznak. Fajtárs hiányában nem tud kommunikálni senkivel, nem kap megfelelő törődést, mert te nem adhatod ezeket meg neki emberként. Fajtárssal boldogabb, a boldogság pedig ugyanúgy hozzájárul az egészséghez, mint a táplálás vagy mozgás.

Oltasd be, mert nem csak kullancs és szúnyog terjeszti a betegségeket, hanem lényegében minden. Ráadásul úgysem tudsz rovartalanítani, mert ha bent is van és van szúnyogháló meg egyebek, akkor is betévedhet egy-egy szúnyog. Ill. pl. bolhát behozhatsz a szénával is. Kullancs is átmehet tőled vagy máshonnan. Egy poloska is bemászik bárhol.. Mixot csak vérszívók (szúnyog, kullancs, bolha, bögöly, egyes legyek és muslincák, poloska stb.) RHD-t pedig minden élőlény és élettelen dolog magával hordozhat. Mindkettő gyógyíthatatlan, halálos.

Meleg ellen pedig hidegvizes palack, jégakku törülközőbe tekerve, sok-sok árnyék, hűvös helyek (kő, csempe) stb.

2015. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Reggel és este etetem. Alma, répa, zöld (változó, éppen ami van, saláta, petrezselyem, reteklevél). Ha kertből hozok neki lóherét akkor megvárom hogy megszáradjon, mert nedvesen puffadást okozhat ugye. Vize, szénája mindig van. Naptól védem ha besüt, nehogy hőgutát kapjon. Tápból keveset kap de azt próbálom majd befejezni, mert nem jókat olvastam róla. Bogyója szinte mindig rendben van. Állatorvos azt mondja szép nyuszi, egészséges csak szeretném hogy így maradjon. Amikor itthon vagyok kiengedem.

Ez így jó vagy valamit változtassak?

2015. dec. 29. 21:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Mekkora helye van és ehhez mennyit van kiengedve? (Az nem sokat mond, hogy amennyit otthon vagy.)

A tápot jó, ha befejezed, de nem csak ezt kell megváltoztatni az étrenden, hanem minden mást is. Sokkal több mező kerüljön a nyuszitálkába (a széna nem az!). Felpuffadni csak azok a nyuszik szoktak, amik tápot kapnak. Ha nincs táp, nincs puffadás. Friss állapotban sokkal egészségesebb a zöld, mint fonnyasztva vagy szárítva.

A naptól nem kell védeni, mert a nyulaknak is nagyon fontos a D-vitamin! Csak kell neki árnyékos, hűvös hely is. Majd ő eldönti, mi a jó épp számára és oda megy.

Szerezz neki egy fajtársat! Ez fontos, nem véletlenül van a fejlettebb országokban törvénybe vésve, hogy egy nyuszit tartani tilos.

Amúgy kinti vagy benti?

2015. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3 hozzászólásban tökéletesen meg van fogalmazva minden. Az egészség és így a hosszú élet a tartáson múlik. Én azt tenném még hozzá, hogy ivartalaníttasd - ez évekkel hosszabbíthatja az életét. Mivel bak, szinte nincs is kockázat. Ráadásul muszáj ivartalaníttatnod, ha társat akarsz mellé, ami meg ugye nagyon fontos lenne, ennek ellenére rengetegen nem veszik figyelembe, hogy a nyuszi társas állat.

Pár nagyon hasznos olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azzal él tovább ha ápolod,kiviszed a udvarba,minden nao ittatod,1 évben legalább elviszd állatorvoshoz ha látod valami nincs rendebe,és nyáron nagyon figyelsz rá az én eggyik nyuszim ugy döglöttt meg mert házinyulvot ne érsd fére nem azért hnem kinn volt a katrecuk mindig és a máh,vagy szunyog megcsípte az más tészta hogy az eggyiket elvitte a róka
2015. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hàt elég sokat van kint. Munkanapokon reggel, és du.fél 3-tól ki van engedve, amikor hétvége van akkor folyamatosan. Csak éjszakára van bezárva, meg ha lemegyek a boltba, ilyesmik. Régen még akkor is kint lehetett hagyni, de mostmár akkor felugrik az ágyamra, odapisil meg pár sarkot is megjelöl pisivel.
2015. dec. 30. 09:17
 9/11 A kérdező kommentje:
Ben van a lakásban nincs kertünk. Ketrece is elég nagy, már kiskora óta le lett cserélve egy nagyobbra.
2015. dec. 30. 09:19
 10/11 A kérdező kommentje:
Állatorvoshoz járunk, karmot vágatni, akkor le szokták ellenőrizni a fogait meg hogy nem túlsúlyos-e, ilyesmik.
2015. dec. 30. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!