Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi hasmenés. Forduljunk...

Nyuszi hasmenés. Forduljunk orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ma a nyuszim ketrecébe hasmenéses ürüléket találtam.A fenekére tapadt egy kis kakis forgács is.Már megtisztítottam.Azóta semmi.Bogyózik és a kedve is olyan mint volt.Reggel még nem volt ott,most ahogy hazaértem akkor vettem észre.Lehet ez bélsár?Vagy lehet túl sok ubit adtam neki.Szóval már egészségeset bogyózik és a kedve is jó.Forduljunk orvoshoz?

2015. nov. 17. 17:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Ki is száradhat?Csak egy hasmenés volt.
2015. nov. 17. 17:33
 2/2 anonim ***** válasza:
Fogd szénadiátéra 1-2 napig. Lehetséges a sok zöldségtől a lágyabb széklet. Egy dologra vigyázz, nem tudom, hogy mennyi tápot adsz neki, de lehet olyantól is, ha túl sok tápot kap, emiatt kevesebb szénát eszik és felborul a bélműködése. Most egy ideig semmi zöldség/gyümölcs. Jó lenne, ha tápot se kapna 1-2 napig ... csakis széna, széna, széna. Ha van otthon valamilyen probiatikumod, akkor azt is adhatsz neki (pl.: Fibreplex paszta). Ha nincs akkor szerezz be állatpatikában, állatorvosnál, vagy interneten. 3000 Ft, viszont pár évig eláll, és ez bármikor jól jöhet, hasmenésnél és bélleállásnál is. Egyelőre figyeld, ha jó a kedve, nem gubbaszt, eszik, iszik, akkor nem szükséges az állatorvos, mert ő is ezt mondaná, vagy adna antibiotikumot, de azt meg inkább ne kapjon amíg nem szükséges, mert nem tesz jót a májának.
2015. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!