Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Degu kirágta a...

Segítség! Degu kirágta a rongyát és úgy néz ki, beteg lett (? )

Figyelt kérdés
A degunknak raktunk be egy kis függőágy jellegő textil ágyikót, hónapokig elvolt vele, aludt benne, tetszett neki. Aztán egyik reggel észrevettük hogy hiányzik belőle egy jó nagy darab, de nincsen a ketrecben sehol. A degu pedig fel van puffadva elég rendesen, nem akar mozogni, fáj a hasa, és nagyon letargikusan néz ki. Elbújik, nagyon nagyon lassan, alig mozog, egész nap alszik. És úgy néz ki problémái vannak az ürítéssel mert fekszik, és közben néha-néha ürít, úgy mint egy egér, mintha észre sem venné. Nem jellemző rá, például eddig teljesen szobatiszta volt. Mi lehet a baja?

2014. okt. 23. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Eléggé úgy néz ki hogy megette azt a rongydarabot és az okozott bélproblémákat neki. Miért nem viszed állatorvoshoz?
2014. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lenyelhette a rongy darabját. Állatorvoshoz kellene vinni őt, mert így hamarosan elpusztul, lehet amúgy is. Elég veszélyesek az ilyen dolgok a kisemlősökre.
2014. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, a maradék textilt meg vedd ki, nehogy azt is megegye.
2014. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors valaszokat, allatorvoshoz nem tudtam vinni, mert falun lakom es eleg keso volt mar. De ugy nez ki, jobban lett! :) nagyon bantott minket parommal hogy a kis joszag ennyire szenved ugyhogy kivettuk, babusgattuk, adtunk neki egy szem mazsolat mert ido kozben teljesen beesett a pocija. Lehet hogy a gazoktol puffadt fel, ami aztan kijott belole. A tapjat nem akarta enni, ugyhogy ketsegbeesesemben mindenhol utananeztem mit tehetnek. Massziroztam a pocijat, beultunk vele a kandallohoz, simogattuk, aztan kesobb vegre sikerult szegenynek uritenie, vissza raktam a helyere es elkezdett enni :) egesz ejjel virgonckodott, szaladgalt a ketrecben. De meg mindig kicsit ovatos, meg kevesbe aktiv mint altalaban. Viszont ugy nez ki fel fog epulni.:)
2014. okt. 24. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha beteg, akkor talán jobb lett volna nyugodtan pihenni hagyni, nem babusgatni. Tök jó, hogy aggódtatok, de ha rosszul vannak, az állatok szeretnek ilyenkor egyedül lenni.


Mindig legyen bent a ketrecben rágcsálófa, amin koptathatja a fogait, és széna is.

2014. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tok jo hogy ilyen marhara szuperintelligens vagy, meghajoljak elotted? Ugyanis kurv*ra halalra fagyott volna ha nem vesszuk ki. Tudod ha hideg van es egesz nap fedetlen helyen fekszel, vagy tobb mint egy napig, megdoglesz. Megfagysz, vagod. Szuksege volt ra. Es roh*dt jol van, allitom jobban mint volt. Jobban is szeret minket. Csak mellekesen szerintem depresszios is volt, mert kb elotte egy hetig apamek etettek mert nem voltunk itthon. Nem szeretgette senki. De kepzeld zsenikem a deguknak szuksege van a "babusgatasra" vagy a depresszioba doglik meg vagesz, zsenike? Oktass ki. A deguk nem szeretnek egyedul lenni. De szeretem a rengeteg hozza nem erto valaszolot. Csak akkor mar ne lennel bunko!
2014. okt. 26. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Drága kérdező. Egyáltalán nem voltam bunkó, és kioktató sem. De ha már így felhoztad (és még milyen szép stílusban...) degut nem szabad hideg helyen tartani, mert könnyen megfázik. Az meg azért durva, ha még meg is fagyhat (te írtad így). A másik, hogy egy egyedül tartott degu még babusgatás mellett is lehet depressziós, mivel egy ember nem tudja pótolni a másik fajtárssal való összebújást. Hasonló nemű deguk is lehetnek, akkor legalább nem gyártanak egyfolytában kicsiket.

Megjegyzem, most sem "bunkóságból" írtam a véleményem, és nem is kérdőjeleztem meg azt, hogy szereted-e az állatot vagy sem. Persze ha akarod, ezt is felfújhatod.....

2014. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jol van, bocsanatot kerek, tulreagaltam. Csak ugy tunt, mintha nem joindulatbol irtad volna. Sajnalom. Egyebkent kaptuk a degut meg fiatalon, mert a gazdainak kisbabaja szuletett es nem akartak melle allatot melle. Nem alltunk tul jol, hogy tudjunk megegyet venni melle de amig otthon voltunk vele es jatszottunk vele, mindig nagyon boldognak tunt. Most mar szeretnenk egy part venni neki, tervezzuk. Hideg helyen pedig azert volt, mert mi is hideg helyen voltunk, mert nem volt fa. Sajnalom. Nem vagyok allatkinzo csak szegeny. Eas megegyszer bocsanat a kirohanasert, felreertettem es felidegesitettem magam rajta. Egyebkent ragofai vannak, akacfabol, az egyiket mar teljesen le is csupaszitotta. :)
2014. okt. 28. 10:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is elnézést kérek, ha úgy tűnt lecsesztelek. Örülök, hogy jobban van a degu.
2014. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!