Miért civakodnak a törpe nyulaink?
Van 2 db törpenyulunk és a helyzet a következő.
8 hónapja vettük az elsőt ő egy nőstény nyuszi és most9 hónapos.
tegnap vettünk hozzá egy hím nyulat viszont ő még csak 7 hetes és a 9 hónapos felnőtt nyúl félelmetesen támadja és morog rá amikor a pici meg elképesztően kedves , kézbe jön , nyalogat , ég és föld a különbség az akkori nőstény nyuszi viselkedése és a mostani között , a nőstény 4-7 hetesen is zárkózottabb volt mint a hím akit már az első napon imádtunk.
Még annyi hogy az állatkereskedésben ahol vettük anno a nőstényt akkor ezt a nyulat külön is tették a többi kis nyúltól mert akkor is agresszív volt velük pedig csak 4-5 hetes volt.
Azért vettük hogy ne legyen egyedül és jól el legyenek de pont az ellenkezője jött ki és ameddig a pici szagolgatja és barátkozni akar addig a nőstény félelmetesen goromba vele és a "falka meg terület védéses történetek" azok annyira nem életszerű magyarázatok mert rengeteg nyulat láttam már párban és mégcsak nem is 2 nőstény hogy rivalizáljanak.
Mi a teendő hogy ne bántsa a picit? mi a jó módja az összeszoktatásnak?
Ivartalanítást kb 3 hónapos korára tervezzük a fiúnak.
Nem, nem vagyok zóld emberke, csak nekem is agresszív nyulam van, aki ivartalanítás, és mérhetetlen sok törődés után már nem jön nekem ok nélkül, csak akkor, ha úgy érzi, hogy veszélyben van a területe (ketrec).
Soha eszembe sem jutott túladni rajta, mert én választottam, felelősséget vállaltam érte. Ő ilyen, nem egy plüssnyuszi, de én akkoris szeretem. Néhány nyúlharapás meg nem a világ vége, azért nem kell összehasonlítani egy kutyával.
Ha a gyereked lesz agresszív, akkor intézetbe rakod? Nem, hanem próbálod megnevelni...gondolom.
Én eléggé egyenesen próbálom látni a dolgokat :) pont jó példát hoztál fel mert engem beraktak és utólag nézve nem bánom mert biztosan jobb nevelést kaptam az életre.
A nyúl ra visszatérve viszont 1/1 be ugyan az. Megvettük így sajnos pechesen egy degenerált nyulat választottam amivel az a baj hogy csak a barátnőmet sajnálom mert mindent meg ad neki és ilyen. Megfogjuk próbálni az ivartalanítást ha az segít akkor én is boldog leszek mert látni fogom hogy a barátnőm boldog miatta, ha nem akkor úgy fog járni az a nyúl ahogy megérdemli. Nem egy út szélén vettük, szedtük fel hanem ha egy otthonra szánt törpenyuszit vettünk. Az egyik nyulunk egy tünemény , ez meg az ellentéte így ha nem változik akkor túl fogunk adni rajta mert agresszív állat senkinek sem kell, még megfőzve is többet ér, és ez a nyúl nem akkor agresszív ha a területe veszélybe van hanem mindig. Ha vad állatra lesz szükségem akkor valahogy befogok az erdőben egy vaddisznót és élvezem majd a társaságát.
Azért azt írd le légyszi, hogy mi az a minden, amit a barátnőd megtesz. Mert sokszor apróságokon múlik a dolog.
Pl nálunk a ketrec szent, és sérthetetlen, az az ő birodalma, senki nem nyúlhat be oda, amíg ő is bent van. Onnan kivenni nem szabad, csak kiengedni.
Ráadásul, hogy most a kicsit jobban szeretitek, simán közrejátszhat az agresszivitásban.
Ez is igaz lehetne ha ez új keletű dolog lenne viszont sajnos nem az. Már nem nagyon mer hozzányúlni sem, hangulatfüggő nyúl vagy oda megy magától ami rettenetesen ritka vagy kerüli az embereket. a ketrecébe egy ideje csak alomtakarításkor van belenyúlva és amikor enni és inni kap napi szinten. A ketrec ajtó fel van hajtva és mindig szabadon mehet a-b be és vissza ugrálhat ha kell neki valami.
Én messze vagyok most a nyulaktól bár ha én ott lennék megpróbálnám összeszoktatni őket , de jelenleg ha meglátja a picit morog és támadni akar. És hozzáteszem, a pici egy tünemény és ismerőseink nyulai is szeretik egymást pedig az 2 nőstény és ott is van 1 év korkülönbség.
Marad az ivartalanítás és ha ez sem segít akkor besszálok én is jönnek a szankciók amitől jobban jár ha észhez tér.
A jövevényre teljesen normális reakciói vannak. Védi a területét.
A barátnőd olvasson utána alaposan a témának. Esetleg beszéljen tenyésztőkkel, fórumokon vannak néhányan. Látni fogja, hogy sokszor a saját kölykeiket se tűrik maguk mellett a nőstények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!