Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu helyett patkányt vettem...

Degu helyett patkányt vettem egy háznál?

Figyelt kérdés

kis emlősöket árult a piacon és mondta menjek a lakásához ott van nagyon szép degu.Már 3 hónap telt el és sajnos rá kellett jönnünk,hogy a degu valójában egyszerű patkány.

Most már mindegy,mert szeretem a kis jószágot,de akkor is becsaptak. Mit lehet tenni ilyenkor?



2014. máj. 1. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Hogy lehet a degut össze keverni egy patkánnyal?
2014. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hogy jöttél/jöttetek rá, hogy patkány? van róla képed? Utólag már nem tudsz tenni semmit, hagyd a fenébe. Legközelebb inkább menj kisállat kereskedésbe.
2014. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Hogy keverhettétek össze a kettőt?

Nem nagyon tehetsz már semmit utólag, sajnos.

Egyébként a patkány remek háziállat, nem jártál így sem rosszul.

2014. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

A patkányok jóval intelligensebbek a deguknál, szóval ha foglalkozol vele, igen jó társad lesz. Hátrányuk, hogy rövidebb ideig élnek.


Egyébként hogy sikerült a kettőt összekeverni? Egyéltalán nem hasonlít egymásra a két faj.

2014. máj. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem összekeverhető a két faj, a degu egy Chilében és Argentínában őshonos mókusfaj. Sajnos téged a tudatlanságod miatt csúnyán becsaptak. Nem hivatalos helyen vásároltad a kisállatot, azt sem tudhatod, hogy honnan való. Így sajnos nem tehetsz már semmit az álkereskedő ellen. Ez tanulópénz volt. :( A kisállat persze erről nem tehet. Ha eddig úgy etetted, gondoztad, mint egy degut, akkor mostantól patkánynak megfelelően gondoskodj róla. Nincs egy fotód róla? Jó lenne biztosra menni a kisállat érdekében.
2014. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

[link]


Kicsit homályos,de látszik.

Én szeretem tehát azért ,mert patkány nem fogom kidobni őt.

Az állatorvos vette észre.kapott minden betegség elleni oltást.

Én nem ismerem a degut könnyen elhittem hogy degu,na mindegy már itt marad és kész!

2014. máj. 2. 12:51
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, ő pati :D Nem hallottam még ilyet, hogy valaki deguként adta el a patit :D Oltást? És ugyan milyet? Ugyanis a patikat nem kell oltani.
2014. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, egyértelműen patkány. :) Szerintem sem kell őket oltatni.
2014. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Se a degukat, se a patkányokat nem kell oltatni. Lehet, hogy még az állatorvos is átvágott...?

Egyébként szerintem jobban jártál, hogy patkányod lett. Nem azért, mert a deguk nem jó kisállatok, nekem is van 2 és nagyon szeretem őket. De a tartásuk odafigyelést igényel, és ha még felismerni sem tudtad az állatot, kétlem, hogy alaposan utánajártál volna a tartásuknak... és ha tudatlanul vágsz bele, 4-6 hónap alatt simán elteszed láb alól szegény degut. (ha nem hamarabb) A patkányok szerencsére alkalmazkodóbbak, de azt ajánlom, hogy az ő tartásuknak is nézz utána, mert van pár gyakori betegség az ő köreikben is (pl. talpfekély).

2014. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, ha még az állatorvos is átvágott...

Egyébként nekem voltak deguim, nagyon aranyosak, szerettem mindegyiket. De a patkány hálásabb jószág, jobban keresi az ember társaságát. Mindenesetre társas lény, nagyon sok törődést igényel.

2014. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!