Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S Holnap jön a nyuszkóóm...

S. O. S Holnap jön a nyuszkóóm pár kérdés : Hogy telik az út? Első nap othon? Első kiengedés? Hogyan? Bízzon bennem? Hogyan vegyem rá hogy szeressen?

Figyelt kérdés
Hogy volt az utazás a nyuszkóval mert holnap megyünk az én szerelmemért és kicsit izgulok nehogy valami baja legyen a nyuszinak hazafele jövet na és az első nap hogyan kezdjem el a szobatisztaságra tanítást és mikor engedjem ki először amikor kiengedem nem fog elszaladni? Hogyan biztassam hogy ki jöjjön és meg barátkozzon velem?
2014. febr. 10. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyèl egy nagyobb mèlyebb dobozt,tegyèl bele füvet,ennivalót a nyuszinak.Tarthatod dobozostul a kezedben,közben somogasd,hogy ismerkedjen a szagokkal.Adhatsz neki kèzböl enni is.

Ugyan ezt folytasd otthon is.Vizet is adj neki.Ha kiveszed a helyèröl,mindenkèpp elkeritett helyen tedd.Ne legyèl hangos,ès lègy nagyon türelmes.Sokat simogasd.Elöször csak egy helyre tedd ki,hagy hogy ott felfedezze a dolgokat,ha màr ott jól èrzi magàt,ès bàtrabb csak akkor vidd màsik helyre.Idövel bejàrja a teret majd,ès otthonosan fog mozogni.IDö kell ahiz hogy mindent megszokjon...szóval tûrelem.A szobatisztasàg,úgy tudom,a nyuszik kèpesel alomba vègezni a dolgukat.Tedd elöször közel hozzà,hogy megtalàlja,ha szüksèges.Ha belepiszkitott ne pucold ki,mert innen fogja tudni,hogy ugyan oda csinàlja.Ez csak eleinte van igy,kèsõbb màr,ha ismeri a teret,meg megbàtorodott,otthon èrzi magàt,akkor màr tisztitsd,ès teheted majd a helyère is.

2014. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első nap hagyd békén, hogy megszokja az új helyet, hangokat, szagokat. Beszélj hozzá, ha a rácshoz megy, adj neki tápot a kezedből. Az első héten csak a ketrecben legyen, de onnan SOHA NE VEDD KI, csak engedd ki. A ketrec az ő biztonsági zónája, ha ettől megfosztod, agresszív lehet.
2014. febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Bonifác nagyon jól érzi magát a haza út is könnyem meg volt kicsit még fél de simogatni engedi magát kivenni még nem ... Próbáltam hogy nyitva hagytam a ketrec ajtót és egyszer ki is jött körbe nézett és vissza mendt így próbálom szoktatni a szabadságra :) És a kicsi Bonifác 1 nap ismétlem 1nap alatt teljesen szoba tiszta lett amikor hazahoztuk mind a 2 sarokba (mert a másik kettőnél ház van ) almot szórtam más nap délután az egyik sarok televolt kakival meg pisivel azokat fölszedtem kitakarítottam és amit főlszedtem beletettem a wc-be azóta teljesen szoba tiszta bógyó,pisi minden a helyén van és azt ajánlom hogyha azt szeretné valaki hogy a nyuszi a wc-be bogyozzon akkor az etetőt a Wc-hez közel kell tenni mert wc-és közben szeretnek bogyózni és garantált hogy mindig a wc-be fog menni köszsönö előre ls bocsi a regényért de róla egy 100 oldalas könyvet is tudnék írni Üdv:Boniféc,én
2014. febr. 13. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!