Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány nap elteltével engedhetem...

Stone9524 kérdése:

Hány nap elteltével engedhetem ki a postagalamb fiókjaim?

Figyelt kérdés
Először csak lekötött szárnnyal engedjem ki őket az udvarra utána vegyem le róluk a kötést?

2013. júl. 6. 15:57
 1/8 anonim válasza:
igen,nálad keltek ki a galambok?
2013. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Egy ilyen érzékeny lelkű kicsi állatot ha lekötsz, az utána egyedül annak a módját fogja keresni, hogy elmehessen onnan minél távolabbra. Akkortól tudni fogja, hogy oda mégegyszer az életben soha nem szabad még véletlenül sem vissza menni, mert ott rabságba ejtik. Utána biztos, hogy nagyon fog rettegni ott mindentől és menekül onnan amikor egy legkisebb lehetősége is lesz rá.


A galamb nagyon érzékeny kis állat.

A legkisebb bántástól is örök félelem fogja el az emberrel szemben.


Neveltem már galambot kicsi korától és az volt a legfontosabb, hogy mindenben engedtem neki amit láttam, hogy el akart érni. Már lassan 5 éves lesz és imád. Még elzavarni sem lehetne. Egy állatot nagy szeretettel és megfelelő szabadság tisztelettel kell felnevelni, ha azt várod tőle, hogy hálás legyen és jól érezze magát ott nálad.


Ezt csak úgy próbáld megközelíteni, hogy pl Te örülnél-e neki ha annak idején össze kötözik a kezed, hogy ne pakolj a lakásban?


Így lehet az örök szorongást és félelmet bele nevelni.

2013. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Önfeledten szabadon kell, hogy felnőjenek és az ennivalót meg kell találják mindig. Akkor nagy rá az esély, hogy ott maradnak. De csak szeretettel és tisztelettel szabad foglakozni velük, ha azt várod, hogy önként ott maradjanak.
2013. júl. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ne haragudj, de cseszhetem, ha elengedem őket de nem találnak vissza. azért vannak lekötve, hogy ne repüljenek addig fel még nem ismerik a környéket. 4-5 napig igy is lesz. utána oda mennek ahova akarnak. csak találjanak vissza.:)
2013. júl. 8. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Azt én értem, hogyna őproblémát meg kell oldani, hogy legalább az alatt ott maradjanak, csak attól félek, hogy a rabságtól annyira megijednek és megvadulnak, hogy utána amikor már tudnak, akkor menekülnek majd onnan, mert ott "bántották" a szárnyát.


Ez én úgy szoktam megfogalmazni, hogy a galambnak hatalmas "lelke" van és a legkisebb bántásra is emlékezni fog még nagyon sokáig, amíg a szeretet a bizalmával hálálja meg.


Nem galambász szemmel tudom nézni, de mivel akkoriban több galamb nőtt fel nálam és mind közel került hozzám. Mondhatom barátságnak és bizalmas kapcsolatnak, ami azt jelenti, hogy eszébe nem jutott nekik, hogy féljenek tőlem. Ott mászkéltak és pihentek meg aludtak rajtam v. mellettem, hozzám dőlve. Igaz, semmiben nem korlátoztam őket. A galamb nagyon érzékeny arra ahogy bánnak vele. Megjegyzi és attól függően bízik meg bennünk.

2013. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Mennyi idősek most?
2013. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1.5 hónaposak
2013. júl. 9. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Akkor épp mostanában léphetnek le. Kritikus időszak ebből a szempontból.


Szerintem legyen előttük mindig a kaja és víz.

Akkor már csak azért is vissza járnak mert ott találnak ennivalót. Van jó helyük amit megszoktak, ahol senki nem zavarta őket, gondolom. Akkor fészkelni is vissza jöhetne, és ez a cél. Majd kiderül.

2013. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!