Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A "babanyuszi táp" miben...

A "babanyuszi táp" miben különbözik a sima nyúltáptól?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
drágább
2013. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Egyet értek az elsővel! Jó pár éve tartok nyulat,de sose vettem nekik tápot. Lucerna,árpa,víz.
2013. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor nem fogom megvenni..meg még annyi kérdésem lenne, hogy olvastam egy oldalon, hogy ha ültetek itthon árpát, búzát..akkor azt zölden lehet neki adni vagy meg kell előtte szárítani?
2013. ápr. 3. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:
3 hónapos kora előtt ne adj neki friss zöldet, utána is csak fokozatos szoktatással.
2013. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, törpenyúlra, vagy házi nyuszira gondolsz-e, a törpével kapcsolatban tudok választ írni:).


Igazából ha jó minőségű kaját adsz neki (pl. Versele-laga, vagy Halywood), akkor nem muszáj kölyöknyúl tápot venni, úgy vettem észre, nincs lényeges különbség, ehet nyugodtan felnőtteknek való tápot is. Csak arra vigyázz, hogy ne válts hirtelen tápot, mindig keverve add az újat azzal amit addig evett, fokozatosan növelve az új kaja arányát, mert a törpenyusziknak elég érzékeny a pocijuk.


A vetett búza-árpa tökéletes, az enyém odáig van érte, de ilyet (mindenféle zöldséget) csak 3 hónapos kora után kaphat, és fokozatosan, először csak pár szálat, utána kicsit többet is, de mindig csak mértékkel.

2013. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem kell megszárítani, zölden kaphatja:)
2013. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem 9hetes a házi nyulam semmi baja nincs a táptól én kisállat kereskedésbe vettem ott nincs külön "babanyuszi" táp :D pont azt kaphatja a kisebb nyúl mint a nagy csak kevesebbet értelemszerűen... Zöldségeket is fokozatosan vezesd be, és változatos étrendet alakits ki neki.
2013. ápr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!