Szeretnék patkány/egér tenyésztéssel foglalkozni. De nem tudom hol kezdjem?
Sajnos nem tudok, de a google a barátod. :) Csak ilyenkor az a legfontosabb, hogy legyél tisztában mindennel, és ne úgy kezdd, hogy veszel egy tucat patkányt, és azt se tudod mi legyen.
Gina már megint a hozzáértő válaszát nem tudom, hogy ide gondolta-e.
Ha tudsz angolul biztos találsz jó oldalakat.
Az egerek tenyésztése lényegesen könnyebb, mert kisebb helyen is jól érzik magukat, és nem igényelnek annyi törődést. Szükséged lesz sok terráriumra. számolni kell vele, hogy a született alomból nem találsz mindnek gazdát és vissza kell tenned a többi egér közé akik nem biztos, hogy befogadják őket szóval kell egy terrárium külön erre a célra is (betegek elkülönítésére is jó). Fiúkat és lányokat nyilván külön kell tartani. a sima háziegerek már 6 hetes koruktól ivarérettek, szóval 21-24 napos korukban el lehet választani őkez az anyától (addig nem szabad amíg szopnak). Alomnak a forgács tökéletes, ha van bent egy dobozban homok nekik akkor oda fogank kakilni és akkor elég azt takarítani (pl egy margarinos doboz is megfelel). sima rágcsáló magkeverék tökéletes nekik zöldségekkel és gyümölcsökkel kiegészítve (narancsot és k-betűseket nem lehet). a terráriumokat le kell fedni valahogy, mert tudnak ugrani és simán kisazbadulnak.
A patkányok tenyésztése nehezebb, mert sokkal nagyobbak, és igénylik az ember társaságát szóval amellett, hogy kitakarítod és megeteted őket foglalkoznod is kell velük.
őket nem lehet terráriumban tartani, mert nem szellőzik és a bent rekedt ammóniától mycoplazmát kapnak, ami egy légúti betegség, általában a tüdőt tábadja meg ami a myco miatt föltelik folyadékkal. Sajnos ebből nagyon nehéz kigyógyítani őket, és a többi patkányt is megbetegítheti (ez a betegség minden patkányban születése óta megtalálható, akkor jön ki ha valami miatt legyengül az immunrendszere. pl: allergiamiatt). allergiát okozhat náluk a faforgács és a boltokban kapható széna, mert hiába van ráírva, hogy pormentes, általában így is elég poros ahoz hogy allergiát váltson ki. a fapellet vagy papír alom a megfelelő nekik. őket is wc-re lehet szoktatni elég gyorsan (max 2 hét) aminek az az előnye hogy elég a wc-be almot raki, a ketrec többi részére tehetsz ronygyokat amit hetente 2x kimosol. Persze kispatkányoknál ez nem működik, ők kakilnak össze vissza. ha patkányokat tenyésztesz, akkor kell minimum 5 ketrec (1 fiú, 1 lány, 1 az anyának és a piciknek, 1 a kisfiúknak, 1 elkülönítő betegségek és agresszív patkányok elkülönítésére). A piciket 5 hetes korukban lehet elválasztani az anyától, 6-7 hetes korukban pedig nem szeint szét kell válogatni őket (lányok maradhatnak az anyával) 8 hetes korukban már ivarérettek. A pelletesített patkánytáp jó nekik (olcsóbb is általában) zöldséggel gyümölcsel kiegészítve (kivéve narancs és k-betűsek). A vemhes anya és a kicsik kaphatnak kevés kutya/ macska tápot, hogy szépen fejlődjenek (egereknél ugyan ez érvényes!).
Az egereket és a patkányokat lehetőleg ne tartsd egy szobában, mert betegségeket kaphatnak el egymástól, de ha kiszökik az egyik pati akkor simán ki is nyírhatja az egereket!
Mindig figyelj rá, hogy ne pároztass közeli rokonokat, mert az vérfertőzéshez, korai halálhoz és tumoros megbetegedésekhez, rákhoz vezethet! Szerencsére a patkányokat könnyű összeszoktatni, így nem lesz gond ha ismeretlen patit hozol a házhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!