Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesün megéri?

Törpesün megéri?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék törpesünit,a pénzem megvan rá.Szerintetek megéri,milyen?Tengerimalac jobban megérni?

2013. febr. 8. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Látom még senki sem válaszolt :( A törpesünikről nem tudok mondani semmit, még nem volt tapasztalatom velük, de tengerimalacom már volt egy párszor. Hát, hogy őszinte legyek, többet nem szeretnék tartani, valahogy engem nem fogtak meg(csak a külsejükkel :)) De ha már mindenképpen kisállatot szeretnél, ajánlom figyelmedbe a patkányokat. :) Amíg otthon a szüleimmel éltem nekem volt 2 kis drágaság. Nagyon kedvesek és hihetetlenül okosak. Én eleinte nem is gondoltam volna, hogy olyanok kb. mint egy miniatűr kiskutya :D De igazából gondold át, hogy miért szeretnél kisállatot. Rengeteg időd van és szeretnél foglalkozni vele? Mert akkor ott van pl. a vadászgörény is. Hörcsögöt annak tudatában vegyél, hogy ő akkor érzi magát a legjobban, ha nem bojgatják.(sok gond nincs vele) :) Minden állat más, ezzel csak szerettem volna az utolsó kérdésedre válaszolni, hogy minden állatot másért éri meg tartani. Kinek azért, kinek másért tetszik egy bizonyos kisállat. Remélem tudtam egy picit segíteni! :)

Végül egy aranyos vidit küldök:)

http://www.youtube.com/watch?v=YplVB-c_OGI

2013. febr. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, egy állat beszerzése előtt, hiszen nem egy használati tárgyként kell kezelni őket. Remélem ezzel tisztában vagy.


A barátnőmnek volt törpesünije, így remélem tudok segíteni. A süni tartása sokkal bonyolultabb, mint például egy tengerimalacé. Amellett, hogy igényesebb és több gondozást igényel az etetése is komplikáltabb. Plusz ugye az árukban is nagy különbség van. A tengerimalacok híresek furcsa füttyentő hangjukról, de a sünik is rengetek "nyelven" kommunikálnak ( [link] ). Mindketten éjszakai állatok, azaz ezek a hangok okozhatnak gondokat, főleg ha a hálószobádban helyezed el, de szerintem teljesen megszokható.


Ha egy nyomorgatni, szeretgetni való állatra vágysz, akkor is kétes a süni ügy. Rengeteget kell vele foglalkozni, hogy megszokja egyáltalán a jelenléted és a szagod, sokaknak hónapokba telik, míg kézbe szoktatják őket. A tengeri malac ugyanakkor nagy nyugodtsággal kiengedhető a házban is, mert a nagy testmérete miatt simán elkaphatod (nem úgy mint egy tüskés sünt).


Amint említettem a süni táplálása jóval komplikáltabb. Amíg a tengerimalac vígan elél a tápján, és a vasárnapi húsleves közben felhasznált zöldségek 1-2 karikájával, addig a süninek nem is nagyon gyártanak "személyre szóló" tápot. Drága, prémium macskakajával kell etetned, a fehérjebevitel miatt pedig lisztkukac és társai is megfordulnak majd nálad, ha sünitartóvá válsz. Gondolom mondanom sem kell, hogy ezt nem sok ember viseli el.


A sünik igényesebbek is ha jól tudom, az oltásaik komplikáltabbak és mivel egy új-keletű dologról van szó nem is minden állatorvos vállalja. A hideget-meleget sem tűrik olyan jól, mint a tengerimalacok, akik sokkal igénytelenebbek.


Remélem tudtam adni pár hasznos infót. Sünit akkor vegyél, ha biztos vagy benne, és van elég elhivatottságod a tartásához, ami bizony nem egyszerű. Gondolom leszűrted a kisregényemből, hogy a tengerimalac tartása sokkal egyszerűbb, de ha nem ragaszkodsz hozzá ajánlom figyelmedbe a törpenyuszikat is, amik gyönyörű és aranyos kis állatok, tartásuk pedig szinte alig tér el a tengerimalacokétól. Ha mégis a süninél maradsz, akkor ajánlom, hogy olvass utána alaposan, mert nagyon sok körültekintést és felkészülést igényel egy ilyen kis állat.

2013. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy kisállat kiállításra vagy látogass el tenyészetekbe és ismerd meg jobban az állatokat, mielőtt döntesz. Én törpesüniket tenyésztek, tehát elfogult vagyok, de a sünik egészen mások, mint a rágcsálók. Valóban kell őket rovarokkal etetni, de a rovarokat nem kell kézzel fogdosnod. A tartásuk pedig egyáltalán nem bonyolult, ha előtte utánaolvasol és felkészülsz. A jobb tenyésztők már kézhez szoktatva adják oda neked a kis sünit, neked már csak magadhoz kell őt szoktatnod. Olyan állatot vegyél, akibe beleszeretsz.
2013. febr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A rovaroktól és ilyen lisztkukacoktól nem undorodok,simán oda adom neki kézből.Nagyon sokat utána olvastam,utolsónak:tudnál linkelni olyan ketrecet,ami tökéletes lenne?
2013. febr. 9. 09:41
 5/5 anonim válasza:
[link] Hello it néz szét
2013. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!