Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány pórázon a szobában?...

Patkány pórázon a szobában? Mennyire hülye ötlet?

Figyelt kérdés

Oké, a gondom az hogy ha kiengedem elbújik a szekrény mögé. Nem tudok neki elkeríteni részt, nem tudok betömni minden búvóhelyet a szobában mert túl nagy a szoba, tele veszélyes kacatokkal, vezetékekkel. Féltem a patkányt hogy baja esik, valamint nem hallgat rám, és órákba telik kicsalni a szekrény mögül.

Ha pórázra raknám megszokná a szobát annyira hogy később ne bujkáljon el anélkül sem? Vagy mi lenne a megoldás?

Milyen póráz jó egy normál méretű felnőtt lánypatkányra? Hogy csináljam, mit csináljak? Sétálgassak vele körbe a szobában?:D



2012. júl. 22. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit a legkisebb pórázt láttam eddig az a görénypóráz volt.A van hogy abból is kibujik a göri,mert kisebb a feje mint a teste.A patinak meg még kisebb.

A patid így is ugyis elbujna ha előtte sétáltatnád őt,mert ilyenek.Alapból a sötét elbujható helyeket keresik.Esetleg ha elengednéd néha egy olyan helyen ahol nem tud elbújni,folyosó stb.

Nekem egyszer elszökött egy fehér patkányom,egy fél év mulva került elő.Addig bujkált a házban,a padláson.:)

2012. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előszoba? Mi ott engedjük ki a hörcsögöt. Ott nincsen semmi, ahová bújhatna.
2012. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A patkányra hám kellene és arra a póráz. De nem tudnád vele sétáltatni, csak kínlódás lenne és ha anélkül elengeded, ugyanúgy elbújik, ilyen a természete.

Kajával (főleg a kedvencével) bárhonnan elő tudod csalogatni!

A vezetékekre kell vigyázni, kábelcsatornába tenni, nem a földön húzni, amit éppen nem használsz, azt áramtalanítani!

Vagy van valami spré is a kábelre, de én még azt nem használtam.

2012. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

A póráz veszett ügy. Ha nagyon akarja, mindenképpen kiügyeskedi magát belőle, ha máshogy nem, lerágja. Engedd ki bátran, előbb-utóbb visszamegy magától. A patkányok nagyon ragaszkodnak az ismerős környezethez, vissza fog menni a ketrecbe a saját lábán. Ha rendszeresen kijárhat, hamar megszokja a szabadságot és már nem fog elrejtőzni. És a patkányok nagyon könnyen megtaníthatóak arra, hogy adott jelre odamenjenek hozzád. Ennek persze alapfeltétele, hogy oda merjen menni, tehát ne féljen a szobában való közlekedéstől.


A patkánytartáshoz alapvető feltétel, hogy a szobádban tüntesd el a vezetékeket és az értékes, megrágható dolgokat. Barkácsboltban lehet ilyen kábelvédő csövet venni, az egy hasznos cucc.

2012. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


ebből nem bújik ki az tuti :) Szerezz be egy ilyet.

2012. aug. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!