Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a kezelhetetlen...

Mit tegyek a kezelhetetlen nyulammal?

Figyelt kérdés
A szőnyegeket összekakilja, a gardróbba beszökik, hogy lepisilja a szőnyeget, az egyik kinti szőnyeget darabokra cincálja, a fabútorokat úgy eszi, mintha kötelező lenne. A lágybélsarát szétkeni a padlón. Ha kint van, rongál. Ha ketrecben van, tépi a rácsot, mint egy őrült, és dobálózik. Kanapénk nincs, mert annyira összepisilte, hogy ki kellett dobni. A pvc padlót tépi, és eszi, a tömítőanyaggal is ezt teszi. A parkettáról feltépi a lakkozást, hogy megehesse. A nadrgászáramat tépi, ezért az is nyúlrágta. A papucsomat is gyilkolja, egy pár cipőt is tönkretett. Mi a jó fenét lehet vele csinálni, hogy ne csinálja ezeket? Imádjuk, de ez borzalmas!!!

2012. jún. 9. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak felügyelettel engedd ki a ketrecéből, olyan helyre, ahol nem tud kárt csinálni (pl. előszoba, fürdőszoba) ott pisilhet-kakilhat. Miért is megy fel a kanapéra? Szerintem egy nyulat nem lehet "idomítani".
2012. jún. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az össze-vissza pisilésre,bogyózásra az ivartalanítás megoldás lehet.

Ha a lágybélsarat nem eszi meg,akkor valami gond van az etetésével.Nem adsz neki túl sokat zöldésg/gyölölcsből tápból?

Mennyi időre engeded ki a ketrecből?

"Kanapénk nincs, mert annyira összepisilte, hogy ki kellett dobni. "

Ott a legerősebb az illatod,felüljelöli.Én ezért nem engedem fel,már nem próbálkozik.:)

A papucsot enyém is szeretné rágcsálni,más megoldást nem találtam,minthogy elteszem előle.

2012. jún. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Hiába, a nyulak már csak ilyenek!
2012. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi,hogy nekem a faajtómat rágta,azt írták,hogy kenjem be eukaliptusz olajjal.Mert azt nem szeretik.(de megjavult a nyúl,úgyhogy nem próbáltam ki)

Vehetsz,készíthetsz neki játékokat is esetleg,vagy játsz vele te többet,hátha akkor befejezi a rombolást.

2012. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A nadrgászáramat tépi, ezért az is nyúlrágta."

Nekem ezt akkor szokta csinálni,ha unatkozik és nem vele foglalkozom.Olyankor megsimizem,játszok vele egy kicsit és lenyugszik.

2012. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egész nap kint van. Nagyon-nagyon sokat foglalkozom vele, nem is értem, más hogyan csinálja, hogy csak 4 órát hagyja szaladgálni a nyusziját: az enyém megőrülne ilyen kevés aktív időtől. Ha bezárjuk, rázza a ketrecet, mint egy őrült, de már ez sem akadály, mert ki tudja nyitni.

Nincs előszobánk, a fürdő meg eleve tiltott hely neki, szóval csak a szoba marad (egy szobás a lakás). Papucsot természetesen elteszem, de ha rajtam van, akkor is bántja. Van játéka dögivel, de nem köti le őt (párna, csörgő, fogkoptató, rágcsafák, alagút, a szőnyege. 20 nm-es területű a szoba, és mind használhatja, ennek ellenére nonstop a lábam alatt ugrál. Én simogatom, vakargatom a fületövét, masszírozom a hátát, puszilgatom, játékosan kergetem, és még mindig unatkozik, és destruktív. :((( Elképzelhető, hogy neki más nyulakkal egy kertben lenne a legjobb? Volt már más nyulak társaságában, és az egyik alárendeltje lett, a másik pedig felette állt a rangsorban..nem akarom, hogy bántsák emiatt, de már ötletem nincs arra, hogy elégítsem ki az ingerhiányát. (Bocs, hogy hosszan írtam le!)

2012. jún. 9. 14:54
 7/11 anonim válasza:
ivartalanítás ruleeez! :) komolyan, csodákra képes, utána sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz, no meg Te is...
2012. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 beagle23 válasza:
Szia:-( ismerős a helyzet..az én első nyuszim is ilyen volt..borzalmas károkat csinált a lakásban percek alatt,így ezt mind amit leírtál,plussz engem is ahogy hozzá értem sugárba lepisilt..borzalmas egy természete volt.lánynak kaptuk de kiderült hogy fiú:-S a fiú nyuszik ilyenek sajnos..ezzel nem lehet mit csinálni,ki kell ivartalanítattatni!!!!ez az egyetlen egy lehetőséged van ha nem akarod elajándékozni...akkor sokkal nyugodtabbak lesznek és nem ennyire terület jelölősek...az enyém még engem is úgy megharapott állandóan hogy kivérzett a helye,nem kicsit,nagyon el vadúlt,nem bírtunk vele...el lett ajándékozva sajnos,a laptop zsinort is szétrágta a gyerekem 10 ezres cipőjét és had ne soroljam még..nekem ez nem fért bele kisgyerek mellett az életembe sajnos :-( most van megint nyuszink,imád minket,egy tündér,kislány...ég és föld,soha nem rág meg semmit,nem kell utána rohangásznom hogy ne bújjon be a hűtő és a radiátor mögé,fél órákat kint van ,el van szépen,olyan mint egy kutyi:) de ha az megnyugtat az ivartalanítás után ha rászánod magad a fiúkból is ilyen csöppség lesz én úgy tudom:)sok sikert nektek.
2012. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már megszavaztuk a párommal, hogy legyen műtéte. Egyébként kislány. Imádni való, bújós, puszilkodós. Sosem harapott meg, se semmi. Érzékeny lelkű nyúl, és folyton "beszél": zümmög, fogropogtat, hangokat ad ki. Ezért sem akarok megválni tőle, mert tudom, hogy ő választott ki minket a boltban, és nagyon megviselné, ha már nem lennék neki ott.
2012. jún. 10. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"tudom, hogy ő választott ki minket a boltban"


Szerintem a nyuszi azóta sem bánta meg a választását, meg van elégedve a helyzetével. Igaz, a lakással nem volt teljesen megelégedve, kisebb nagyobb átalakításokat szükségesnek talált, de úgy döntött, hogy azokat elvégzi saját maga!

2012. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!