Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy állatot...

Nagyon szeretnék egy állatot mióta az eszemet tudom. A szüleim nem rajonganak az ötletért. Mit tehetnék? /többi lent/ (hosszú)

Figyelt kérdés
Panelban lakom, szóval a kutya és a macska kizárva. Kígyót, gyíkot, halat, bogarkat nem szeretnék.Régebben voltak ékszerteknőseim. Velük az volt a baj, hogy még kicsi voltam ezért nem tudtam őket gondozni, így anyura maradt minden. Igazából görög tekikre gondoltam, mert azokat nem nehéz ápolni, és abba kis győzködéssel talán belemennének. A görög teknősökkel csak az a bajom, hogy ugye egyke vagyok, nincs testvérem, állatot is igazából azért szeretnék, mert olyan jó lenne játszani és törődni valamivel. A másik ötletem a hörcsög volt. Azért gondoltam rá, mert aranyos, játszhatok vele és mivel rövid ideig él, kipróbálhatom, milyen a felelősség. A baj csak az, hogy anyuék nem szeretik a rágcsálókat, nagyon ellenzik. Állatot nagyon szeretnék, de nem tudom, hogy mégis mit lehetne. Már rra is gondoltam, hogy egyszer beállítok egy hörcsöggel a házba. (nem tudom hogy fogadnák...) Azt megbeszéltem velük, hogy nem azzal van a baj, hogy félnek, hogy nem gondoskodnék róluk. Nagyon szomorú vagyok, nem tudom mit tehetnék. Előre is hálás vgyok, ha segítetek.
2012. máj. 8. 23:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én tengeri malacot ajánlok azzal nem kell sokat foglalkozni napi 2-3-szo etetés az csak megy vagy nem?1-2 hetente alom csere ahol nagyon sok a kaki.4-6 hetente fürdetés körömvágás(de az nem kötelező)
2012. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

előző, nem ez nem igaz a tengerimalaccal sokkal többet kell foglalkozni mint egy hörivel naponta minimum 1-2 órát...

és eleve 100x50-es ketrec kell és nem szabad őket egyedül tartani, ill a táplálása sem annyira olcsó... első állatnak tényleg nem jó.. nekem is vannak malacaim szóval van tapasztalatom kedves kérdező elhiheted nekem:)

2012. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
ok köszönöm. A szüleim nem szeretik a rágcsálókat, undorodnak tőlük (habár apu belátta, hogy kicsin aranyosak). Mit mondhatnék nekik?
2012. máj. 9. 11:55
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Papagáj? Vagy egyéb díszmadár? Nekem voltak papik, tök aranyosak voltak, meg zebrapintyek is. Most tengerimalacaim vannak és rendkívül jól szórakozom rajtuk. Olyan érdekes a viselkedésüket figyelni, mindegyik egy külön egyéniség. Amellett szépek és nem túl hangosak. Vagy tarthatnál afrikai óriáscsigát. Olyanom is volt, és nagyon szerettem, hatalmasra nőtt, keveset kellett foglalkozni vele, de aranyos volt, ahogy evett, meg érdekes hangokat adott ki rágás közben.
2012. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyuszim van.Én is jó sokat vártam rá.Nehéz helyzet ez.Csomó szülő nem akarja,hogy legyen.Én viszont úgy szeretném majd,ha lesz gyerekem,hogy legyen legalább egy állat,szerintem tanulja a felelősséget,hogy hogyan kell bánni velük,sokkal jobb ha van állat..

Én úgy kaptam nyuszit,hogy sokat beszéltem róla.A tartásról,viselkedésükről ,szóval nem azt hajtogattam,hogy anya kell nyuszi,az csak idegesítette volna..Aztán látták,hogy csak nem múlik ez a "nyuszi mánia" és végül belementek.Nem egy nagy állatbarát anyum,de mostanra már megszerette a nyuszimat.Mondtam is neki,hogy milyen szépen beszél vele.:D Múlkor megilyedt a nyúl mert benyitott anyum,erre mondta neki,hogy : ne ilyedj meg drágám.. A nagy ellenző.:D

Úgyhogy kitartást.:/

2012. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok

Szerintem ez is jó ötlet, amit az utolsó írt, hogy ne csak azt hajtogasd, hogy állatot szeretnél, hanem először döntsd el, hogy milyen állatot tartanál szívesen és annak a viselkedéséről, szokásaitól, tartásáról beszélj. Illetve ha tiltakoznak felhozhatnád azt is, hogy a te szobádban lenne és ha undorodnak tőle, akkor nem kell bejönniük, nem fogják látni, nem kell nekik vigyázniuk rá (persze finom és kedvesen mondd ezt, ne teljesen így:D ).. hogy mostantól te takarítanád a szobád (még ablakot is te pucolsz, így tényleg egyáltalán nem kell bejönniük, ha undorodnak tőle. Másik hasznos érv, hogy felhozod, hogy szeretnél felelősségteljesebb "munkát" végzeni a suli mellett és úgy gondolod egy állat megtanít a felelős gondoskodásra.

Sok sikert!:)

2012. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nekem se rajonganak 3 évet vártam egy hörcsögre egy kutyára kb 4-5 évet szóv.. nekem se volt könnyű és én is egyke vagyok mert a tesóim nagyon régen elköltöztek szóval mondhatni egyke szerintem nyúszit kérj mert az lehet sétáltatni és azzal kicsit többet tudsz mint a hörivel nem ajánlom a höri nekem a válllamon volt nagyon megszeretem és hát este nagyon rágta a ketrecet szóval inkább nyúlat javaslom az nagyon aranyos kérdezd meg hogy nyuszid nem lehetne-e
2012. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!