Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy állatot...

Nagyon szeretnék egy állatot mióta az eszemet tudom. A szüleim nem rajonganak az ötletért. Mit tehetnék? /többi lent/ (hosszú)

Figyelt kérdés
Panelban lakom, szóval a kutya és a macska kizárva. Kígyót, gyíkot, halat, bogarkat nem szeretnék.Régebben voltak ékszerteknőseim. Velük az volt a baj, hogy még kicsi voltam ezért nem tudtam őket gondozni, így anyura maradt minden. Igazából görög tekikre gondoltam, mert azokat nem nehéz ápolni, és abba kis győzködéssel talán belemennének. A görög teknősökkel csak az a bajom, hogy ugye egyke vagyok, nincs testvérem, állatot is igazából azért szeretnék, mert olyan jó lenne játszani és törődni valamivel. A másik ötletem a hörcsög volt. Azért gondoltam rá, mert aranyos, játszhatok vele és mivel rövid ideig él, kipróbálhatom, milyen a felelősség. A baj csak az, hogy anyuék nem szeretik a rágcsálókat, nagyon ellenzik. Állatot nagyon szeretnék, de nem tudom, hogy mégis mit lehetne. Már rra is gondoltam, hogy egyszer beállítok egy hörcsöggel a házba. (nem tudom hogy fogadnák...) Azt megbeszéltem velük, hogy nem azzal van a baj, hogy félnek, hogy nem gondoskodnék róluk. Nagyon szomorú vagyok, nem tudom mit tehetnék. Előre is hálás vgyok, ha segítetek.
2012. máj. 8. 23:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is nagyon szerettem volna, de nem engedték, így amikor külön költöztem, AZONNAL lett két macskám, lakásban. Szerintem a macsek nagyon jól elvan lakásban... Ha ennyire ellenzik a szüleid, kénytelen leszek várni, amíg önálló nem leszel és akkor azt csinálhatsz amit akarsz. Nekem ez 26 éves koromban adatott meg...
2012. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Nővérem is van, nekünk sem engedték. Barátnőmmel megbeszéltük, hogy tőle kapok. :) Előtte pár nappal megmondtam azért otthon, de úgy, hogy nekik nincs joguk elutasítani azt a kisállatot. Végül is anyu volt, aki ellenezte. Egészen meglepődött, hogy milyen kis aranyos, és értelmes állatkák a hörik...mert több is lett az egyből. :) Én ekkor voltam 18 éves.
2012. máj. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szegényem :( Mintha csak magamat olvasnám :) Teljesen átérzem a helyzetedet. Én is egyke vagyok és világéletemben egy állatra vágytam. Amint tudtam beszélni csak azt hajtogattam, hogy nekem egy majom kell :D Persze később rájöttem, hogy majmot tartani nem lehet, így áttértem a kutyára, de mivel panelba laktunk, így ezt nem engedték. Később, hogy "befogjam a számat" kaptam két ékszerteknőst. Mondanom se kell mennyire örültem, de nekem is anyukám takarította őket, mivel én nem bírtam el az akváriumot. Szép kort megéletek, de mégsem volt az a babusgatható állat. Könyörögtem, már-már sírtam egy hörcsögért. Szüleim szintén mint a te szüleid ellenezték. "Nem kell a lakásba egy rágcsáló, állat.. majd ha nagy leszel és lesz saját lakásod, lehet állatod is." Már talán 3 éve könyörögtem folyamatos, mígnem egyszer születésnapomra kaptam :) Megérte az a 3 év :) Imádtam azt az édes kis szőrmókot, de sajnos csak másfél évig élt:( Viszont most van egy nyulam, amiért negyed órát!!! kellett csak könyörögnöm :) Én azt tanácsolom Neked, hogy ne add fel, könyörögj nekik ameddig csak kell :) Sok sikert kívánok hozzá :) (bocsi, ha hosszú lett)
2012. máj. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van külön szobád akkor már félig meddig a te dolgod, az irásodból nem az jön le hogy ne gondoltad volna át.

Harcold ki magadnak hogy engedjék, csak a te szobádban lesz.


Végső esetben legyen kaméleon, azt nem veszik észre.

2012. máj. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Na hát azért a kaméleont is észre lehet venni :D

Pl nekünk meglógott a terráriumból és barátom majdnem szívrohamot kapott, mikor fel akart venni egy ruhát.

Egyáltalán nem számított rá, de a kaméleon ott ült a kis szekrény tetején rajta az egyik pólóján és ott napozott a lámpa alatt :)


Figyelj, nekem sem vettek semmilyen állatot a szüleim.

Ha úgy érzed, hogy kaphatsz teknőst, akkor próbálkozz azzal. A höri elég hamar meghal, nem olyan jó választás, aztán meg sírni fogsz miatta, mikor már úgy megszeretted.

2012. máj. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? amúgy a panel nem zárja ki a cicát, sokkal tisztábbak, mint a többi állat, szagtalan, kedves, ragaszkodó.
2012. máj. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Velem is pont ugyanez a helyzet. Panelban lakok, tehát kutya-macska kizárva, a rágcsálókat meg a szüleim ellenzik nagyon. Már 3 éve folyamatosan könyörgök nekik egy kisállatért. A jó hír az, hogy úgy látszik, lassan megengedik :) Olvasva az egyik előttem írót, úgy látszik a 3 év könyörgés minden szülőnél beválik XD

A beállítást egy hörcsöggel nem tudom, engem itthon kb. megölnének érte. De az biztos, hogy hatalmas családi vita lenne belőle. Nem igazán ajánlom, inkább próbáld őket meggyőzni!

2012. máj. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:) hát ez már lassan a 2. év lesz :)
2012. máj. 9. 08:10
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk mindig apukán ellenezte a kisállatokat, de anyukám totál oda volt értük. Ezért elhatároztuk, hogy lehet valamilyen kisállatom (ekkor kb, 5-6 éves lehettem). Anyukám azt mondta, hogy következő szülinapomra kaphatok 2 tengerimalacot. A következő szülinapomig minden nap megkérdeztem, hogy végre mikor kapom meg őket. Végül elmentünk egy állatkereskedésbe este és elhoztuk Caramellt és Csokit...de este kiderült, hogy Csoki kisfiú volt ezért őt vissza kellett vinni...az ő helyébe hoztuk Flöchlit.

Ők kb 1,5 évig nagyon boldogok voltak, de Flöchlinek a háta valahogyan felszakadt, és nem lehetett megmenteni.

Ekkor kikönyörögtem egy aranyhörit :)Caramell kb fél évig egyedül volt, ekkor hoztunk 2 hónapra "vendég" kisfiút. 3 hónappal később 4 kismalacka született. A fiúkat 1,5 hónaposan elvittük ivartalanítani egyik barátunkhoz. 2 ivartalanított kisfiút megtartottunk, 1 kisfiút egyik barátunk kislánya mellé és az utólsőt aki kislány volt, őt az apja mellé adtuk (az apját persze ivartalanították azóta). Kb. 3 évvel később Caramellnek lebénult az arca. Őt is el kellett altatni:( ekkor a 2 kisfiú 1 évig volt "egyedül".Ekkor meghalt az aranyhörim:( Majd hoztunk egy kis hosszúszőrű malackát (kislányt). És mellé egy kis angol rövidszőrű kisfiút. Született 1 alom. Utána kaptunk egy kislánymalacot azoktól a barátainktól akiknek régebben adtunk egy ivartalanított kisfiút mert sajna meghalt( az ivartalanított kisfiú). Ekkor vennünk kellett még 1 nagy ketrecet. A 2 ivartalanított fiú volt a fekete kislánnyal éa a 3 kölykével az egyikben. a másikban az angol rövidszőrű kisfiú és a malac amit kaptunk+ 2 kölyke.

Utána mikor a fekete anyukának eladtuk a kölykeit ő került a kisfiú mellé és született még 1 alom tőle :)

ezek után az angol rövidszőrű malacot meg akarta venni egy tenyésztő tőlünk ígyhát oda adtuk nekinegyészállatnak:)

így 4-en éltek külön-külön (1 ivartalanított fiú + 1 lány)

ekkor az ivartalanított kisfiúk eléggé öregek voltak és így egyikük reggelre meghalt... a másik is kb 2 hónappal később utánahalt. A baj csak most kezdődött A kislány akit kaptunk nem nagyon bírta a kis fekete lányzót ezért külön voltak. Anyukám mondta, hogy csak akkor lehet a fekete kislány mellé társat, hozni, ha a másik malacnak találok gazdit. Sikerült is, találtam neki helyet egy kisfiú mellett. Ezért hoztunk egy fekete kislányt (angol rövidszőrűt). És most kaptam még 2 patkányt.

Ja és mi is lakásban lakunk... és a szüleim mielőtt születtem 3 évvel találtak 1 kutyát aki azóta boldogan él velünk...

szerintem mutasd meg ezt a szüleidnek, hogy lássák, hogy lakásban lehet tartani állatokat... nekem pl. mind a saját szobámban van (kivéve a kutyát) és így senkit nem zavar...

szerintem első állatnak a hörcsög jó választás, de mindenképpen terráriumban tartsad (mert nem olyan hangos benne ha fut pl. kerékben vagy szaladgál) és ez a terra meg minimum 80cm hosszú és 40cm széles legyen, ennél kisebb tényleg ne! A kereke minimum 25 cm átmérőjű legyen és olyan, hogy csak az egyik oldala nyitott és alul nincsenek rácsok, hanem egy egybefüggő alj. Legyen 2 nagy házikója, soksok faág és egy homokfürdő sem hiányozhat(egy nagyobb tál amiben csincsillahomok van és belelóg egy falág, hogy be -és ki tudjon mozogni benne. Legyen egy itatója (üvegre tapaszthatós) és 2 etetője kerámiából, hogy ne tudja felborítani, az egyikbe a táp a másikba a zöldségek, gyümölcsök illetve hetente 5db élő lisztkukac:)

szénája is legyen, ebből fészket építhet magának (a hörcsögvatták nagyon nem jók neki...)

remélem egy picit tudtam segíteni, ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan írj:)

2012. máj. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocsi ez nagyon hosszú lett..:D
2012. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!