Tengerimalac-tartás udvaron?
Arra gondoltam, hogy nyáron (amikor éjszaka is 10'C körül marad a hőmérséklet) a malackáim lakhatnának az udvaron. Kertes házban lakunk, és a malackák így is amikor csak lehet az udvaron szaladgálnak és legelésznek reggeltől estig.
Építenék nekik egy házat, olyat, ami kevéssel a föld felett állna (lábakon), éjjelre ide tenném be őket, egész addig maradnának ott, amíg fel nem szárad a fű teljesen. Ezután leengedné őket a fűbe, a házikó körüli bekerített részre.
Mivel a két malackám nem egyezik túl jól ( és most idebent is ráccsak elválasztott ketrecben laknak), ezért mindez bonyolultabb lenne, hogy mindent kettéosztani, de ha úgy találjátok, hogy megéri, megoldom!
Van még egy ötletem, ez jóval egyszerűbb: készitek a malackáknak egy ilyen födelet (olyasmit, amivel a kiscsirkéket szokták leborítani, csak alacsonyabbat), ahol csak nappal lennének kint, éjjelre behoznám őket.
Mi a véleményetek ezekről? Melyik jobb szerintetek?
Amúgy bocsi, hogy egy regényt írtam
Ide másolok egy részletet a lenti linkből, ezekre figyelj, ha kint akarod tartani a malacokat!
"Ha nem a lakásban, hanem egy melléképületben helyezzük el tengerimalacainkat, meg kell oldanunk, hogy a hőmérséklet télen se szálljon 10-12 fok alá. A helység jól szellőző és huzatmentes legyen. A melegebb napokra gondolva kerti kifutót is építhetünk. Itt az állatok kedvükre legelhetnek, és természetes napfény is érheti őket. Vázát készíthetjük fából is, hiszen a tengerimalacok nem rágnak túl elszántan. A legfontosabb, hogy teljesen zárt legyen (fedjük stabil ráccsal), nehogy egy környékbeli macska vagy esetleg más kisragadozó hozzáférhessen állatainkhoz. Amennyiben éjszakára is kint hagyjuk a malacokat, a biztonsági követelményeknek még szigorúbbaknak kell lenniük, hiszen a macskák főként éjjel portyáznak, a felügyelet nélkül hagyott tengerimalac pedig könnyű préda lenne számukra. A kifutót védjük az eső és a szél ellen is. Eső után csak akkor engedjük ki kedvenceinket, amikor a fű és a talaj már felszáradt. A kifutó egy része mindig árnyékban álljon, hiszen állataink nem tudnak hosszabb ideig a napon tartózkodni; könnyen túlmelegszenek és elpusztulhatnak. A kifutó elhelyezésekor gondoljunk arra is, hogy a nap folyamán más és más területek vannak árnyékban és naponsütésben; ami délelőtt még árnyékos, lehet, hogy délutánra már a tűző napon áll. Az igazi kánikulában pedig állataink is jobban érzik magukat a hűvösebb lakásban."
Innen idéztem: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!