Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék vásárolni valamilyen...

Szeretnék vásárolni valamilyen házi kisállatot. Nincs valakinek valami ötlete, melyik lenne aranyos, nem üti meg az ármérce legtetejét?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én kutyust vennék.

De ha ez nem felel meg, akkor hörcsög, tengerimalac, törpe rex nyúl:)

2012. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Sosem szabad aszerint választani,hogy melyik aranyos... Én neked egyelőre semmilyen állatot nem ajánlanék. Meg legyen olcsó? Mi ez, a teszkó???
2012. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Esetleg nyuszi,hörcsög,tengerimalac stb. ?Én most nyuszit fogok venni. :)És nem a húsvét miatt!!!
2012. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
1: minden állat aranyos. 2: nagyon jól megfogalmazták előttem: ez nem olyan, mint a Tescos zsemle, hogy a lényeg, hogy olcsó legyen.. 3: fel kellene nőni az embereknek oda, hogy nem a saját érdekeiket nézik, hanem az állatét. Melyik az az állat, akinek az igényeit ÉN ki tudom elégíteni? Nem pedig fordítva. Amíg erre nem tudsz válaszolni, addig plüssmaci a válasz.
2012. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van elképzelésed róla milyet szeretnél? Mekkora helyre? Milyen illene hozzád? Miről tudnál gondoskodni? Milyen gyakran tudnál vele foglalkozni? Én az előző válaszolók egy részét nem értettem miért oszt le egyből. Gondolom nem egy 20ezer ft-os cukormókust vagy egy 80ezres kutyát szeretnél, ez se baj. A hörcsög és az egér (pl fehér egér, mongol futóegér, táncolóegér) kezdetnek jó ha még egyáltalán nem volt kisállatod. Ők sajnos nem élnek sokáig, jó esetben 2 évig, de aranyosak, viszonylag olcsó a tartásuk a ketrecet és a többi alapfelszerelést leszámítva. pl a hörcsögök annyira nem igényesek pl arra hogy játsz velük minden nap legalább 3 órát vagy hogy napi többször etesd őket. Ha ezek mellett döntenél mindenképpen olvass utánuk:) Mekkora ketrecet érdemes venni? Terráriumot. TÁRSAS lények e? Vagyis hogy párban szeretnéd e tartani vagy sem. Mennyire szaporodnak. Nekem egereim voltak régen és nagyon szaporák voltak, szóval azonos neműeket ajánlok de mindenki döntse el magának. Van még patkány, degu. Ők kicsit nagyobb testűek és a deguk párban tarthatók jól. Ők valamivel tovább is élnek de a tartásuk sem olyan drága bár nekik nagyobb ketrec, terrárium kell. A tengerimalac nagy helyigényű és szintén 2 minimum amit érdemes tartani. Kicsit gyakrabban kell etetni, változatosan, foglalkozni kell velük és legalább 100*50-es alapterületű ketrec kell nekik. De ha leírod miben gondolkodsz, mik a lehetőségeid esetleg volt e már kisállatod és milyen akkor biztos kerül erre olyan aki segít. Csak mielőtt hazaviszel akármit nézz utána.
2012. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezzel " Melyik az az állat, akinek az igényeit ÉN ki tudom elégíteni? " egyetértek.

Egyébként mennyi az ármérce nálad?

Mert azt megtudom érteni,hogy vannak olyanok,amelyik nagyon aranyosak,de rengetegbe vannak,így nincs pénze rá az embernek.Azért az ár se mindegy,ha nem milliomos az ember.:)

Szóval mégis mennyi amit rá tudsz szánni?Melyik amelyik szóba jöhet?

Nekem nyuszi van,tudom ajánlani,de pl a kezdő összeg az nálunk 30ezer felett volt,nyuszival együtt.Az se mindegy,hogy mennyi időd van a kisállatra,mennyi helyed.A tengerimalacból meg alapból kettő kell,nagy hely kell nekik,ahogy a nyuszinak is minimum 100*50-es ketrec..Szerintem olvasgass a szóba jöhető állatkák tartásáról,szükségleteikről és úgy dönts.

2012. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok a 18.01-es. A patkányokat, nyulakat nem tudom hogy kell tartani még mielőtt leosztana valaki:) Egyébként minden állat aranyos de lehet nem tetszik neked. Pl én pókot tuti nem tartanék sem kígyót, nem azért mert nem tetszenek, hanem mert félek tőlük:S Én elsőnek teknőst kaptam. Imádtuk őket de hullottak mint a legyek sajna. Még vagy 15 éve mikor nagyon piciket árultak. 1-2 nap és kampec. Még a tartási "teknikánkat" sem volt időnk kipróbálni:S Volt pl papagájunk is. Annyi vele a gond hogy szemetel és néha hangos. Deguk is aranyosak csak a szekrény mögül nehéz kirimánkodni őket ha szökésben vannak:D Most tengerimalacom van, ők eddig okésak:D Lehet még halat tartani, bár az költségesebb ha a halakat, köveket, szűrőt, melegítőt számolod. Először biztos a ketrec, önitató, bújó, vagy terrárium kisház miatt nagy befektetés lesz, de utána azt akár 20évig is nyűhetik a lakók:) Az egerek, deguk tartása havi szinten olyan 2000 ft-bólk tuti kijön. De ebbe nem veszel mást csak kaját. A cocik ha nem tudsz nekik füvet szedni, háztól szénát szerezni akkor passz hogy mennyi. Ha tudsz akkor olyan 3000 max de itt nagyon drága a ketrec. Mennyire menjek bele ebbe? De ha elhatározod valamelyik mellett magad akkor mindennek utána tudsz nézni és fórumokon már a konkrét fajra kérdezni. Természetesen nem írtam a kutyát és a macskát és a vadászgörényt sem még:) Hány éves vagy?
2012. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A vadászgörény költséges,nagy hely kell nekik,napi szinten többszöri kiengedés a ketrecből,hússal való etetés,vitaminozás,alom stb. Nekem 2 van,ha nincs sok pénzed akkor azt nem ajánlom:)
2012. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bemész random állatkereskedésbe, legalább 15 olcsó álatot fognak az orrod alá dugni, és még kétszer ennyit szereznek másnapra, ha kéred.

Itt az egész internet, nézegess kisállatos oldalakat (haziallat.hu például pont erre való), olvass róluk, gondold át, melyikeket tudnád korrektül eltartani, azok közül válassz egyet, amelyiknek az életmódja, a habitusa illeszkedik hozzád, majd keress egy tenyésztőt, és vegyél egy kölyköt. Az állatkereskedéseket messze kerüld el, mert simán adnak félős, vemhes, öreg, beteg állatot, vagy félretájékoztatnak róla.

2012. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt én is csak tanácsolni tudom,hogy mindenképp tenyésztőtől vegyél!!
2012. márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!