Mondanátok pár dolgot a törpenyuszik tartásáról? Tengerimalacom van, de kíváncsiságból nagyon érdekelne, miket kell tudni a nyuszikról.
Szia!
Sorban válaszolok a kérdéseidre.
Igen, ezzel egyetemben sokat kakilnak és pisilnek.
Igen, tulajdonképen maguktól rájönnek a szobatisztaságra.
Hááát, változó. Én ezt azzal oldottam meg, hogy pokrócot teszek a ketrecre éjjelre és elveszem az itatót, tálat, hogy ne tudjon velük játszani.
Nekem nem rugdossák, hanem rágják a ketrecet. De végülis ugyanaz a lényeg: hangos.
Oltatni kell őket és nem lesznek betegek. Emellett vigyázni kell rájuk, ne stresszeljük őket (ha megijednek akár a szívük is megállhat), ne hagyjuk őket tűző napon, vagy nagy melegben (radiátor mellett TILOS) és jól nézzük meg, honnan szedünk neki füvet, vagy egyéb ínyencséget (nehogy kakás, vagy vegyszeres legyen.)
Az én nyuszijaim se a pisit, se a kakit nem végzik el máshol, csak a helyükön... Kiengedem, ugrál, rájön a szapora, visszaugrál a ketrecbe, kakil, pisil és újra kijön ugrálni.
Első voltam.
2. válaszoló! Ivaros a nyuszid? Nekem amíg ivaros volt a nőstény nyuszim, a bogyójával jelölt és szanaszét voltak mindenhol. Azonban az ivartalanítás megoldotta a problémát és kaki terén is szobatiszta. Max. annyi bogyó van a ketrec körül, ami kiugráskor véletlenül kijön a ketrecből.
A ketrecrázás problémáját is megoldotta nálunk az ivartalanítás, sokkal nyugodtabb lett. Az ásás néha előjön belőle, ilyenkor mindig azt hiszem, hogy rögvest lejut az alattunk lakóhoz, de ez időszakos nála.
Ha nyúlbiztossá teszed a szobát (vezetékeket eldugod, növényeket stb.), akkor akár szabadon is lehet a lakásban, akárcsak az én nyuszim (neki 1 szoba jutott).
Nem betegesek a nyuszik, oltásokat meg kell, hogy kapja, de emellett figyelni kell az etetésére, hogy sok szénát egyen, nehogy a szőr gondot okozzon a pocijában (bélelzáródás, ami műtéthez és sokszor sajnos halálhoz vezet).
Az én nyuszim 1,5 hét alatt szobatiszta lett, ezt csak akkor "felejtette el", amikor ivarérett lett, de ahogy írtam, ivartalanítás óta újra minden rendben.
Jah, és tengericocákkal nagyon jól kijönnek, akár együtt is tarthatók :)
Általánosságban pedig itt rengeteg infót találsz, ez az oldal nagyon megbízható :)
Tengerimalaccal az a helyzet, hogy nem minden esetben vannak jól el. Persze, van, ahol jó kis páros van és nem bántják egymást, de olvastam már olyat is, hogy a nyúl bepöccent a cocára és úgy gerincen rúgta, hogy belehalt szegény... Én mindenesetre nem kockáztatnék és ha lenne is egy ilyen egy olyan, csak felügyelet mellett lehetnek együtt, amúgy külön ketrec.
AMúgy igen, azt kihagytam, hogy az ivartalanítás rásegíhet a szobatisztaságra, bár nekem egyik nyulam ivaros, másik ivartalanított és az ivaros is simán a helyére megy elvégezni a dolgát.
Első voltam.
Igen, nagyon édesek :)
Viszont, ha nyuszit veszel majd, semmiképp se kereskedésből, hanem tenyésztőtől! Nem sokkal kerül többe.
Viszont nincsenek ideje korán elválasztva a mamájuktól, egészségesek és nem áll fenn annak a veszélye, hogy keverék nyuszid lesz (édesek ők is, de a fogukkal 99%-ban gond van!)
Szia!
Tengerimalacot és nyuszit semmiképpen ne tarts együtt!!! Ha mégis muszáj, akkor csak külön ketrecben!! Méghozzá azért, mert a tengericocának van egy saját parazitája, ami rá egyáltalán nem veszélyes, viszont ha a nyuszit megfertőzi vele, akkor nagyon hosszasan lehet csak kikezelni belőle, és rossz esetben el is pusztulhat a nyuszkó!:( Remélem segítettem! :)
További szép estét!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!