Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cica mellé törpenyuszi?...

Cica mellé törpenyuszi? Szerintetek megoldható?

Figyelt kérdés

Van itthon 2 cicánk, aranyosak, ölbebújós, dorombolós mind a kettő, kimehetnek a kertbe is, de jobban szeretnek a házban lustálkodni, egyik sem az a "nagy vadász" típus.


Szülinapomra felajánlották, hogy kaphatnék egy törpenyulat, mert már régóta szeretnék. Nagyon örülnék is neki, csak félek, hogy vajon kijönnek-e a macskák vele, illetve fordítva.


Van erről valakinek tapasztalat? Össze lehet szoktatni, barátkoztatni őket? Vagy inkább ne kísérletezzünk, és halasszuk a nyuszit későbbre? Ti mit javasoltok?


2012. febr. 28. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem nagyon merném, mert akármennyire is bújósak cicák, akkor is bennük van a ragadozó ösztön. Más az, ha kicsi koruk óta megszokták volna a nyuszit, de 2 felnőtt cica mellé én nem nagyon merném... De ha meg lehet oldani, hogy pl a cicák ne mehessenek be abba a szobába, ahol a nyuszi lakik, akkor azt is lehet, hallottam már ilyet, hogy van, aki így oldja meg.
2012. febr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 rabbits ***** válasza:
El lehet képzelni attól függ,hogy milyen nyugodt természetű állat de láttam már olyat!! :)
2012. febr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megoldható, nekünk macsa-kanári-tengerimalac kombó volt-mióta kertes házban lakunk,a cica ki lett költöztetve- és ha elővigyázatosak vagyok,nem lehet probléma. természetesen a nyuszit ketrecben tartsd, egy olyan szobába,ahova a cicáknak nincs bejárás, mert ijesztgethetik a nyuszit, vagy benyúlhatnak a rácson, és kárt tehetnek benne. Ha kiengeded, csukd ki a macskákat, ne is próbálkozz összeszoktatással,mert lehetnek akármilyen barátságosak is eleinte a cicák, a vadászösztönt nem tudod "kikapcsolni". Szóval szerintem jobb nekik,ha nem érintkeznek egymással egyáltalán.
2012. febr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én szobám ajtaja mindig csukva van, van két macska (régebben négy volt..) és egy kutya, volt egy csomó rágcsáló eddig a szobámban és a macskák nem bántották őket, nem jöttek be, mert nem tudtak. Megoldható, csak a macskák semmiképp ne mehessenek be hozzájuk :)
2012. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!