Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Majdnem 3hónapos nőrtény...

Majdnem 3hónapos nőrtény dzsungimhoz érkezik holnap egy 4-5hónap körüli hím. Hogyan szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
hűha.. vigyázni kell ám.. együtt kellett volna venni őket.. így egymásnak fognak esni, és ez csúnya sebekkel,akár fertőzéssel is járhat.. szóval nagyon vigyázz.. ne rakd őket rögtön egy terráriumba, hanem mondjuk először csak láthassák egymást pl. az egyik a terráriumból figyel te pedig a kezedben fogod a másikat.. apránként, talán sikerül összeszoktatni őket, de ha nem megy, akkor ne erőltesd!
2009. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a majdnem 1 éves dzsungi lányomhoz raktam egy 1 hónapos fiút. Eleinte a lány nagyon aggresszív volt, bántotta, ezért szétszedtem őket. A ketrecüket egymás mellé raktam, hogy érezzék és lássák egymást. Ez így ment kb 1 hónapig. Most összeraktam őket, és kb 2 hete nagyon jól megvannak.

Viszont ugyan ilyen idős dzsungikat, csak a fiú 1 éves, és a lány 1 hónapos azonnal össze sikerült raknom. Ők kezdetektől fogva kijönnek egymással. Próbáld először összerakni, figyeld őket, ha bántja, tégy úgy, mint én.

Sok sikert!

2009. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nehéz lesz. Az én lány hörim össze-vissza verte a fiút nem is sikerült végül az összeszoktatás. Hátha Te sikeresebb leszel.

Úgy próbálkoztam, hogy a fiút beleraktam egy pici cipősdobozba, csináltam rá lukakat, és így dobozostól beleraktam a terráriumba. Szagolgatták egymást, meg olyan fura hangokat adtak ki. Már úgy tűnt, hogy összebarátkoztak, így kivettem a fiút a dobozból, beraktam Kubuhoz, de jól elverte.

Azt tanácsolták az állatkereskedésbe, hogy próbálkozzak egy másik fiúval, lehet, hogy csak nem volt neki szimpi az első, a második se jött be, így Kubu vénlányként halt meg.

2009. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát a hörcsögök egyedüli állatok, néhol sikerül az össze szoktatás néhol nem. De kivégzés is akár lehet.


Az összet úgy érdemes elkezdeni, hogy ne engedd öket össze elöször, csak tedd a két ketrecet egymás mellé. Aztán lehet csere is hogy az egyik érezze a másik szagát. Aztán engedd öket össze egy nagyobb nyílt semleges területen. ès ha ott jól kijönnek akkor teheted egybe öket. Volt akinek pár óra alatt össze szoktak, álltalában 1 hetet szoktak mondani, de volt akinek több hét kellett, és volt akinél kinyirta az egyik a másikat, mikor nem volt otthon.

2009. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A hörik azért nem egy időben kerültek hozzám, mert most sikerült az igényeimnek megfelelő hímet találni a nőstényemhez. (A nőstény tenyésztőtől való, a hím kisállatkeriből.)

Köszönöm a válaszokat, majd megírom, hogy hogy sikerült.

2009. jún. 5. 20:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a mongol futóegereimet úgy szoktattam össze (azok is első találkozáskor egymásnak esnek), hogy két héten keresztül egyik nap a saját, másik nap a másik ketrecében voltak. Így megszokták egymás szagát. Néha ketrecen keresztül megmutattam őket egymásnak, szaglásztak. Aztán kiengedtem őket a szobában (itt a nagy tér a lényeg, hogy el tudjon menekülni), fél óráig kint voltak, aztán a frissen kitisztított, szagmentes ketrecbe tettem őket.

Láv, písz end hármoni. Ha az elején kicsit összevesznek, az nem vészes, ki kell alakulnia, hogy ki lesz a domináns.

2009. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kérdésemre megkaptam a választ.

Már itt van a höri 3 napja.

Először a szállítóval tettem be a lányhoz,megszagolták,megnézték egymást,aztán kiengedtem a hímet. A lány csipogott,a fiú egyátalán nem. De nem verekedtek. Másnap már egy helyen aludtak. Jól kijönnek.

2009. jún. 10. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!