Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu vagy mongol futóegér?

Degu vagy mongol futóegér?

Figyelt kérdés
Mind2-nek szeretném tudni a tartási igényét és a természetét ti melyiket választanátok?
2009. máj. 18. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!mind a kettő társas lény,tehát egyedül nem lehet tatani.A deguk elég igényesek,ha letörik a farkuk az nagyon rossz.A deguknak nagyon nagy hely kell,az egereknek nem igazán.Én a hellyedben az egeret választanám,mivel nem kell rá annyit költeni,és nem is harapósak annyira(Legalábbis engem egyáltalán nem harapnak.)
2009. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem deguim vannak, és egyáltalán nincsenek különleges igényeik, és sosem haraptak még meg, akkor sem, ha véletlenül egy kicsit durvábban nyúltam hozzájuk. Futóegeret még tartottam ,de a degukat tudom ajánlani, és a farkuk is csak akkor szakad le, ha rámarkolsz a bojtra, és az szakad le, de ettől nem kell félni, mert ugye nem annál fogva veszed ki a ketrecből:) Szerintem a hely igényük is hasonló az egerekével, szóval szerintem azt vedd meg amelyik neked jobban bejön, mert szerintem nincs olyan sok különbség közöttük tartás szempontjából. Én is olvastam mielőtt megvettem, hogy a deguk betegesek, meg ilyenek, de nekem a 4 közül 1 volt beteg 1 szer a 3.5 év alatt. Persze néha egy picit folyik az orruk, ha huzatot kapnak, de hát az elmúlik magától, ha nem extrémen náthásak szegények. Szóval én csak ajánlani tudom a deguknat. Remélem segítettem valamennyit!:)

Üdv.

2009. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


láttam a mostani pets magazinban a mongol futóegér nagytesóját, a crassus-t! nekem nagyon tetszenek!

Az egy deguméretű mongol futóegér.:D

olvasd el a 7.számot, abban van benne!

[link]


remélem jobb tippet adtam...


Caelestis

2009. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem degum, és mongol futóegerem is volt. Mindkettő végtelenül szelíd, ha kicsi korában kerül hozzád. Könnyen kézhez lehet szoktatni őket. A deguról sok helyen írják, hogy párban tartható csak. Ez nem igaz. Nekem egy degum volt, és teljesen kézhez volt szoktatva. Sokat kell vele foglalkozni, így nem lesz gond, ha egyedül van. A mongollal annyi a gond, hogy ha párban tartod, és eltérő neműek, akkor bizony rendesen szaporodnak.
2009. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!