Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam ma a nyulam fenekénél...

Találtam ma a nyulam fenekénél kukacokat, nem bélféreg, inkább csontkukacnak néz ki. Holnap tudom csak orvoshoz vinni. Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél éves gyönyörű óriásnyulam. Pár napja már nagyon nyugtalan, de nagyobb jelentőséget nem tulajdonítottam neki, mert elég gyakran rájön a dili, olyankor nem tűri a rendet maga körül, mindent borogat, szaggat. (Erkélyi nyúl ő, lakásban egyáltalán nem szeret, sőt rosszul érzi magát bent.) Eddig nem volt semmilyen gond vele, félévente kapja az oltásokat, 3 havonta féregirtó cseppeket. Szereti, ha nagyon tiszta, szinte állandóan mosakszik (mondjuk ez a legtöbb nyúlra igaz), viszont mivel lány, hatalmas tokája van, ezért a fenekét nem éri el, nem tudja tisztán tartani, nekem nem engedi, hogy odanyúljak. Nyáron vettem nyúlsampont, megfürdettem, nagyon szép tiszta lett. Mostanra kezdett újra mocskosodni a feneke, gondoltam megpróbálom letisztítani (fürdetni ilyen időben már nem merem, nem szeretném, ha megfázna..), ketten lefogtuk, oldalára fordítottam, és láttam, hogy kukacok mászkálnak a fenekében. Nem bélféreg, hanem úgy látom, mintha lenne ott egy seb vagy fekély, és abban telepedtek meg a csontkukacok. Próbáltam betadine-os ronggyal kiszedni őket, persze jól beöltöztem előtte, gumikesztyű stb. Nem sikerült eltávolítani a kukacokat... kettő esett ki, de ahogy nézem, elég sok van benne. Szegénynek nagyon viszkethet, mert állandóan próbálja vakarni, most betadine-t tettem rá, lehet, hogy kicsit az is csípi neki. Kicsit olyan dögszaga is van, most, hogy megpiszkáltam. Orvoshoz csak holnap tudom vinni.



Szerintetek tudnak rajta segíteni? (Gondolom ez nem fertőző, mert nem bélféreg, hanem csontkukac. Vagy fertőző szerintetek?) Remélem, hogy ez csak egy külső seb, és nem másznak be a szervezetébe. Nem hagyja, hogy jobban megnézzem... próbáltuk többen lefogni, de teljesen megőrül tőle. Nagyon félek, hogy mi lesz most, annyira tanácstalan vagyok, soha nem fordult még elő ilyen, pedig nem ő az első nyuszim :(


2011. okt. 2. 14:38
1 2
 11/11 Balázs2107 válasza:
Sziasztok! ma ugyan ezzel a problémával szembesültem..... nagyon meg vagyunk ijedve az állat orvos kiszedegette a kukacokat,és most várjuk a csodát. :-( Adott két tablettát amit vízben kell oldani és naponta töbször is az érintett sebes helyre kell fecskendezni 5 ml litert. Valami házi praktika esetleg?
2014. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!