Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam ma a nyulam fenekénél...

Találtam ma a nyulam fenekénél kukacokat, nem bélféreg, inkább csontkukacnak néz ki. Holnap tudom csak orvoshoz vinni. Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél éves gyönyörű óriásnyulam. Pár napja már nagyon nyugtalan, de nagyobb jelentőséget nem tulajdonítottam neki, mert elég gyakran rájön a dili, olyankor nem tűri a rendet maga körül, mindent borogat, szaggat. (Erkélyi nyúl ő, lakásban egyáltalán nem szeret, sőt rosszul érzi magát bent.) Eddig nem volt semmilyen gond vele, félévente kapja az oltásokat, 3 havonta féregirtó cseppeket. Szereti, ha nagyon tiszta, szinte állandóan mosakszik (mondjuk ez a legtöbb nyúlra igaz), viszont mivel lány, hatalmas tokája van, ezért a fenekét nem éri el, nem tudja tisztán tartani, nekem nem engedi, hogy odanyúljak. Nyáron vettem nyúlsampont, megfürdettem, nagyon szép tiszta lett. Mostanra kezdett újra mocskosodni a feneke, gondoltam megpróbálom letisztítani (fürdetni ilyen időben már nem merem, nem szeretném, ha megfázna..), ketten lefogtuk, oldalára fordítottam, és láttam, hogy kukacok mászkálnak a fenekében. Nem bélféreg, hanem úgy látom, mintha lenne ott egy seb vagy fekély, és abban telepedtek meg a csontkukacok. Próbáltam betadine-os ronggyal kiszedni őket, persze jól beöltöztem előtte, gumikesztyű stb. Nem sikerült eltávolítani a kukacokat... kettő esett ki, de ahogy nézem, elég sok van benne. Szegénynek nagyon viszkethet, mert állandóan próbálja vakarni, most betadine-t tettem rá, lehet, hogy kicsit az is csípi neki. Kicsit olyan dögszaga is van, most, hogy megpiszkáltam. Orvoshoz csak holnap tudom vinni.



Szerintetek tudnak rajta segíteni? (Gondolom ez nem fertőző, mert nem bélféreg, hanem csontkukac. Vagy fertőző szerintetek?) Remélem, hogy ez csak egy külső seb, és nem másznak be a szervezetébe. Nem hagyja, hogy jobban megnézzem... próbáltuk többen lefogni, de teljesen megőrül tőle. Nagyon félek, hogy mi lesz most, annyira tanácstalan vagyok, soha nem fordult még elő ilyen, pedig nem ő az első nyuszim :(


2011. okt. 2. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az lenne a lgjobb ha ma vinéd orvoshoz.
2011. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a csontkukac csak a rothadó húst fogyasztja. Ezért tudják használni az orvoslásban is a steril kukacokat. De mivel elfertőződött (máskülönben nem lennének ott kukacok), tovább terjed és vérmérgezés is lehet belőle.
2011. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Víz van neki mindig?
2011. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, mindig van neki vize, valamikor egyből megissza mindet, valamikor napokig nem iszik egyáltalán. Kap mindenfélét enni (nyúltápot, magokat, karalábé és reteklevelet, répát, stb.).

Nagyon aggódom miatta, a orvos holnap reggel rendel, egyből elviszem.

2011. okt. 2. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a kaját, mert írtad ezt a tisztítgatást...

Jó étrenddel nem igazán kell tisztogatni. Friss zöldségeket pl. csak több napos fonnyasztás után lehet neki adni, ha víz is van előtte. Erre is kérdezz rá a dokinál szerintem.

2011. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Fonnyadtan rá se néz a zöldségre... mióta hozzám került, azóta kap friss zöldet, és nem volt még semmi gond belőle. De akkor majd megkérdezem az orvostól, hogy mit javasol.
2011. okt. 2. 16:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy van a nyuszid kérdező? Ugye meggyógyult?
2011. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, meggyógyult! :) Szerencsére nagyobb volt az ijedtség, mint a baj, nem volt mély sebe, csak felületi, amit én mély sebnek gondoltam, az csak egy bőrredő volt, és oda bújtak be a kukacok. Doktor néni rendbetette, leborotválta a fenekét, kapott gyulladáscsökkentőt és antibiotikumot, meg egy krémet amivel még kenegetni kell, amíg ki nem nő a szőre újra.
2011. okt. 9. 12:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Megnyugodtam:) Mihamarabbi jobbulást a nyuszidnak!:)


20N

2011. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönjük! :)
2011. okt. 10. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!