Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyiket válasszam? Nem tudok...

Melyiket válasszam? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés
Már rengeteget utána olvastam a tengerimalacnak és a gemon.ro oldalon sokat vagyok a fórumon. Viszont valamelyik nap a google-ba megláttam egy törpenyuszis képet. Olyan aranyos. És eléggé hasonlít a t.malacokhoz. Mit gondoltok, melyiket válasszam? Írnátok érveket is? Köszi.
2011. júl. 1. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Helyes, hogy tájékozódsz, ez ritka és jó tulajdonság, főleg, hogy egy vagy több állatka életéért fogsz felelni hamarosan :)

Nos, én tengeridisznócskás vagyok, de szerintem költségben kb. egyforma lehet a dolog, és kb. ugyanakkora hely is kell (100-as vagy 120as ketrec). A költséget ne egy hörcsög tartásához mérd, mert annál jóval megterhelőbb.

Nyuszi egyedül elvan, nem muszáj neki társ (úgy tudom, javítsatok ki, ha tévedek), malacka szeret társaságban (biztosan tudod, azonos neműeket kell tartani).

Szóval ez egy döntési szempont szerintem. Továbbá malacka nem rág annyit, viszont visít. :)

A nyuszit oltatni is kell (de szállítani őt is ingyen lehet), de a malackáknak se ért évi egy orvosi ellenőrzés (akkor is, ha nincs betegségre utaló jel).

A malackák szervezete talán labilisabb valamennyivel, sok kajára kényesek, sok minden tiltólistás.

Mindkettő tök jól kézhez szoktatható, de mondom, malackák inkább egymást szeretik, mint a gazdit :)

2011. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nyulakat tenyésztettem egy pár éve. Van tapasztalatom tehát azt tudni kell hogy a nyúl munka igényes állat!

A tengeri malacról nem sok mindent tudok.

Szerintem nyuszi de attól függ hogy hol akarod tartani mert mondjuk nyuszit nem egyszerű panellakásban tartani! :)

2011. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Kedves Kőkorszaki Enikő a nyuszinak is kell a társ különben unatkozik amúgy a nyuszi is tud visítani!!

2011. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én személy szerint a törpenyuszikat aranyosabbnak találom. mégis van 2 tengerimalacom :D nagyon aranyosak tudnak lenni :) a többit igazából leírták előttem.. szerintem a tartásuk sem tér el nagyon, max a tápjuk, na meg a nyuszinak az oltás.
2011. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szóval a tengeri malacnak elég 1 társ és kész ha sikeresen kézhez szoktatod akkor egy 2-3 trükköt be is taníthatsz monjuk halgasson a nevére stb. és nagyon aranyosak a nyuszi sokat bogyozik azt takaritani sem könyü de a tengeri malacét sem nekem volt nyulam meg tengerim és most a tengeri van meg mert a nyuszi nagyon finom én a nyuszit a kertesházba ajánlaném tengeri malacot meg házbe de annak is jo ha tudsz szedni gazt vagy el tudod engedni legel ni a nyuszinak meg még több növénykel szal inkább tengeri herkentyű (nekem) mint nyul
2011. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nyuszkót szívesebben tartanék. Szobatisztaságra is tudod nevelni, ezáltal sokkal könnyebb takarítani. Ugyan annyit kell foglalkoznod mindkét állattal, a tengerimalacok (ha többet tartassz, és itt szeretnék csatlakozni az előttem lévőkhöz) inkább egymáshoz fognak kötődni, mint hozzád, persze vannak kivételek is.. A nyuszi jobban tűri az egyedüllétet, de ha sokat foglalkozol vele nem fogod tudni majd levakarni magadról, nagyon ragaszkodó kis állat :)
2011. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyuszit válaszd, mert eltudod vinni sétálni! Megtudod tanítani neki, hogy jöjjön utánad..stb.Nagyon aranyos kis állat! De ezeket a t.malacal nem tudod megcsinálni! Az elfut aztán keresheted meg! A nyulakkal sokat kell foglalkozni, játszani, etettni..stb., kitakarítani, majdnem minden nap! :) Hogy ne legyen bent bűdii. :) De a nyuszi aranyos én azt javaslom az legyen! :D
2011. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát. A vélemények megoszlanak és mégis egy kicsit a nyuszi felé hajlok, mert én olyan állatot szeretnék aki nagyon kötődik hozzám, épp ezért van egy kutyusom és szerintem neki is elég felelős gazdija vagyok, mert reggel elmegyünk sétálni háromnegyed-egy órára, van mikor még 5-6 körül is, ilyenkor még 8-kor szoktunk játszani, tanulni, stb, de ha 5-6 körül túl meleg van vagy nem vagyunk otthon vagy nem érek rá, akkor fél 8-kor egy séta és amennyi idő marad még 9-ig annyit játszunk, tanulunk. De mivel ő nem lehet házba (szülők nem engedik, meg a mi házunk egyébként se egy nagy boxernek való:D), ezért szeretnék valami benti állatocskát. És én azt hallottam, hogy a nyuszi jobban viseli a magányt. Ez igaz? Mert azt is hallottam, hogy neki kettőnek nem elég egy 100-as ketrec. Nyuszitartók még írhatnának véleményt, tapasztalatot, mert az egy dolog, hogy a fontos dolgokat elolvasom, mert az inkább olyan általánosságban megfogalmazott dolog. :) KÖSZI MINDENKINEK!
2011. júl. 2. 09:14
 9/11 anonim ***** válasza:
2 nyuszinak valóban nem elég egy 100-as ketrec :) Szerintem jobb ha egyet tartassz ebből a szempontból is, 2 bak csak verekszik, 2 nőstény van amikor megvan egymással de általában ők sem kedvelik egymást (hacsak nem pici testvér korukban hozod el őket), egy bak meg egy nőstény... tudod, hogy a nyulak milyen gyorsan szaporodnak :D Nekem van egy bak nyuszkóm, és ha a hátrányaira is kíváncsi vagy (gondolom ezek is érdekelnek) akkor igazából csak annyi, hogy jobb ha szobatisztaságra neveled, sokat foglalkozz vele kb. naponta 2-3 órát és akkor éjjel meg hajnalban nem fogja rázni a ketrec rácsait és ugrándozni, mert a nyuszi éjjeli állat ezért akkor a legaktívabb. Ha kiveszed játszani, akkor azt olyan 6-8 óra körül tedd :) Ha teheted ivartalanítsd a nyuszidat! Vedlési időszakban kissé hullik szőrük, de ha minden nap egy kisállat fésűvel kifésülöd akkor az elhalt szőr nem a szőnyegen lesz, hanem landolhat a kukába :) Szerintem ezek igazándiból nem is hátrányok, hanem egy kisállat velejárói :) Neked van kutyád, ezért tudod, hogy milyen nagy felelősséggel jár. A nyuszival is annyit kellessz majd törődnöd, mint a kutyussal, de megéri, mert olyan kis ragaszkodó állat, van igényük a simogatásra és a törődésre. Nem tudom, hogy milyen fajta nyuszit szeretnél, de semmiképpen ne állatkereskedésből vedd, hanem tenyésztőtől, sokkal megbízhatóbb! Remélem segítettem, szerintem nagy örömödet lelnéd a nyusziban :)
2011. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a törpenyuszik meg a tengerimalacok nem sokban hasonlítanak egymásra természetben, legfeljebb a táplálásban. Mindkettőnél nagyon oda kell figyelni. Bár malacom még nem volt, csak olvastam róluk, és így gondolom. Lehet, hogy tévedek is, de szerintem a nyuszik jobban igénylik a törődést meg a foglalkozást. Nekünk 2 kis törpenyuszink van, egy lány és egy fiú. Mindkettő ivartalanított. 1 m2-es ketrecben laknak, ez elég nekik, de napközben elég sokat kint vannak. Egy 100x50-es ketrec tényleg nem elég 2 nyuszinak. Ha felelős kutyatartó vagy, neked nem fog gondot okozni a nyuszitartás, ha inkább az felé hajlasz. Tényleg nagyon ragaszkodóak tudnak lenni. Jönnek, ha hívod őket. Hallgatnak a nevükre. Bizonyos dolgokra meg lehet őket tanítani. Kedveskednek, nyalogatják az ember kezét, meg ahol érik. Állandóan jönnek simogatásért. Viszont párban jobban érzik magukat, mint egyedül. Mi egy nyuszival kezdtük, mert mi is úgy olvastuk, hogy jól viselik a magányt, és végül is elvolt egyedül, de amióta van társa, sokkal jobban érzi magát, és nagyon helyesek együtt, mindenhová együtt járnak. Volt egy pár undok szokása a nyuszinknak (például a csipkedés), ami teljesen elmúlt, mióta ketten vannak.
2011. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!