Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszikat kell fürdetni...

Timido kérdése:

A törpenyuszikat kell fürdetni? Vagy lehet?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Nehogy megfürdesd!!!!!Sőt vizet se nagyon adj neki,csak akkor ha nagyon meleg van vagy ha csak száraz tápot adsz neki...Ha salátával etetted akkor még víz se kell....
2009. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
43%

Meg lehet fűrdetni ha meleg van de úgyis elszalad! (én már fürdettem nyáron és kiugrott a fürdőből)

Kis vizet lehet nekik adni az én nyulam mindig iszik főleg a száraztápra semmi baja nincs tőle

2009. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

A lakásban tartott és rendszeresen tisztán tartott nyulak nem igénylik a fürdetést. Ha azonban valamilyen oknál fogva az elszennyeződött almot nem sikerül időben az állat alól elszedni, akkor a szőrzet szennyeződhet.


Ilyenkor csak az adott területet mossuk le, ha kicsi a szennyezett felület egy vizes szivaccsal is megtehetjük. Ha a felület esetleg az állat egész hátsó felére (végtagok, ivarnyílás) kiterjed, akkor a legkönnyebb, ha kedvencünket ölbe vesszük és lassan folyó kéz meleg víz alá tartjuk a kérdéses testrészt, míg óvatosan „kisimogatjuk” szőréből a szennyeződést. Utána egy törölközővel törölgessük meg és míg megszárad hagyjuk szabadon, hogy ne kerüljön a még nedves szőréve a friss alomanyag, mert az csomósodást idézhet elő.


A megelőzés azonban a legfontosabb, az elszennyeződött alom nem csak szőrsárgulást, csomósodást okozhat, hanem betegségek forrása is és a talpfekély kialakulásának lehetősége is megnövekszik.

2009. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen kell adni a nyulaknak vizet. Ha nem kap, az állatkínzás!!


Egy állattenyésztő

2009. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Víz mindig van előtte, és már én is megfigyeltem, hogy ha csak száraz tápot kap, akkor a víz is fogyni kezd, de ha kap almát, vagy répát meg gyümiket, akkor a vízhez hozzá sem nyúl. :) Még nem fürdettem meg (1 éves) ezért kérdeztem meg, hogy kell-e, de akkor a továbbiakban sem fürdetem meg, maximum ahogy írtátok, a problémás helyeken szivaccsal megtörölgetem. :)
2009. márc. 24. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:

INkább ne fürdesd meg, csak ha már nagyon-nagyon koszos!!


Jah, és vizet KÖTELEZŐ nekik adni, nekem is van törpenyuszim, és naponta fél liter vizet iszik, persze kap száraztápot, zöldséget, gyümit...

2009. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
nem kell megfürdetni, tisztálkodik a nyuszi egész nap úgyis :)
2009. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
az én nyuszim a vizet szereti :D pancsol benne nyáron nagy melegben
2009. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
67%

A nyuszimat nem szoktam megfürdetni, de amikor nagyon nagy kánikula van, akkor kicsit megspriccelem vízzel a ketrecben (persze finoman), hogy a bundája, feje teteje vízes legyen, és vizes kézzel is átsimítom, EZ NEM BAJ???


Nagyon rosszul tudod, hogy nem kell nekik víz!!! Nem tudom, hogy honnan származik, de EZ EGY TÉVHIT!!! TALÁN NEKED NEM KELL A VÍZ, A GYÜMÖLCSÖN, ZÖLDSÉGEN, VAGY BÁRMILYEN MÁS TÁPLÁLÉKON KÍVÜL?? AZ ÁLLATOK IS UGYANOLYANOK, MINT AZ EMBEREK... MINDEN ÁLLATNAK ÉS EMBERNEK KELL A VÍZ!!! NE ÍRJ BE ILYENEKET "SEGÍTSÉG" GYANÁNT, HA TE SEM TUDOD PONTOSAN, MERT AKKOR MÁSOK IS EZT TESZIK ÉS EZ ÁLLATKÍNZÁSNAK MÍNŐSÜL!!! A RÁGCSÁLÓKNAK (KIS EMLŐSÖKNEK) BE KELL SZEREZNI EGY KETRECRE RÖGZÍTHETŐ, GÖRGŐS ITATÓT, AMIBEN A VIZET NAPI SZINTEN CSERÉLED, HOGY FRISS LEGYEN!!! FŐLEG NYÁRON! DE AZ ITATÓT IS KELL IDŐNKÉNT CSERÉLNI! HETI EGYSZER PEDIG LEHET BELE TENNI C VITAMINT, AMI KIFEJEZETTEN VÍZBEN OLDÓDIK..DE TÚL VITAMINOZNI SEM SZABAD AZ ÁLLATOKAT! EGYÉBKÉNT AHHOZ KÉPEST, HOGY EGYES EMBEREK SZERINT NEM KELL VÍZ A ZÖLDSÉG MELLÉ, AZ ÉN NYUSZIM SOKSZOR ALMA, RÉPA UTÁN IS ISZIK VIZET, NEM CSAK A SZÁRAZ TÁP UTÁN...


EGYSZÓVAL K E L L A V Í Z ! ! !

2009. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Énis szoktam a bundájára spriccelni egy kis vizet, és átsimítom a fejét vizes kézzel, meg sűrűn ki van engedve, aztán elmegy a lakás hidegebb részeire. :))

Víz is van előtte mindig, még akkor is, ha almanapja van, mert a víz az mindig jol jön! :)

2009. júl. 3. 01:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!