Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac ehet salátát?

Santiego007 kérdése:

A tengerimalac ehet salátát?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Hogy ehet e? :D Az a legnagyobb kedvencük az alma után! Az enyémek egy egész fejet képesek elpusztítani 15 perc alatt, úgy darálják befele mintha nem is tudom mi lenne.... imádják már a zörgésétől is megvannak veszve, ugyhogy nyugodtan adhatsz nekik!! Főleg akkor fogják legjobban szeretni ha hűtőböl veszed ki nekik és megmosod kicsit hogy nedvesek legyenek a levelei. Imádni fogják próbáld ki :)
2009. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

csak kis mértékben,mert felpuffaszthatja...és annak következményei lehetnek.

de néha lehet adni ..

2009. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ehet, de legyen mellé széna és mag, nehogy hasmenést kapjon! Sokat ne adj, mert telhetetlenek salátában.
2009. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én malacom nem nagyon szereti a salátát,de próbáld meg ,hátha a tied megeszi.

Az enyém az almát se nagyon szereti,viszont az uborkát imádja!

2009. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak

ne adj túl sokat ubit a malacnak..

nekem van egy nagyon rossz emlékem-->elhunyt a malacom..

nem akarom részletezni,de nekem akkor mondta az állatprvos,hogy az összes K betűs zöldséget,hgyümölcsöt kerülni kell.és még az uborkát különönsen: nemszabad nagy mennyiséget adni neki,mert felpufasztja.és következmények lehetnek belőle!

tudom szereti meg minden,de az enyémnek is csak mértékkel adom.kb 1 héten 1x .

2009. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

20:19 vok

én is halottam h a K betűs gyümik,zöldségek felpuffasztják,ezért Pl káposzta lebelet szinte soha nem adok neki. Egyzser adtam,de nem igazán ette meg. Ubit se soxor szoktam adni neki,jobban nyáron mikor olcsó,és akkor is csak a végeit szokta megkapni.

Amit az én malacom még imád az a dinnye :) Érdemes kipróbálgatni,h mi izlik neki,meg mi nem

2009. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlom mert az enyém is egyszer telezabálta magát és megrepedt a hasfala majdnem kidurrant úgyhogy el kellett altatni. :(
2009. márc. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A malacok imádják a salátát,DE NEM SZABAD NEKIK ADNI A BOLTIT:mert abban rengeteg méreganyag halmozódik fel.A salátát hiába mosod meg,a leveleiben benne van a méreg.Ha kapja a malac, a szervezete mindig raktározza ezt a mérget.Az enyém is imádja,de én meg a malacomat imádom,tehát sose adok neki.CSAK AKKOR ADJ NEKI,HA MAGADNAK TERMELED,VEGYSZER NÉLKÜL!
2009. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

az enyém is imádja a dinnyét,csak ugyebár a sok víz ami van benne nagyon sokat pisil:D

A salátához és a mértéktelen uborkaadáshoz lenne egy történetem:

volt 2 tengerimalacom,az egyik egyik napról a másikra nem kakált,pisilt,nem tudott megállni a lábán...én ekkor már tudtam hogy nincs sok esélye:( próbáltam etetni ilyen vitaminos porral, 3óránként etettem itattam.másnapra elpusztult.

mivel van ngayon jó állatorvos ismerősöm aztmondta ha ugy gondolom vigyem be és megnézi,mi okozta a hirtelen elhunyását:én bevittem..

rögtön azzal kezte hogy mit adtam neki enni: mondom mostanába inkább ubit,mert semmi mást nem akart enni,de mondom a másiknak semmi baja sincs.Aztmondta az orvos,hogy az uborkától súlyos fertőzést kapott a gyomra,ami már a beleibe is belekerült,és mivel a gyomra valamilyen szinte felakarta bontani az anyagokat,a gyomorban lévő sósav túltermelődése szétmarta a gyomrát és a beleit-->és ez mind az uborkától volt.

Azóta nem kísérletezek.Nem riasztásként írtam le ezt,csak hogy nagyon figyeljetek oda mit adtok és mit nem adtok a malacaitoknak:

2009. márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálam is felpuffadt a malacka nagyon nehezen kuráltam ki...:S:S


Inkább ubroka, répa, alma, ananász, eper.


[link]

2009. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!