Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy törpenyuszim aki egy...

Van egy törpenyuszim aki egy éve lakik nálunk, terjeszthet valami olyan jellegű betegséget ami veszélyes egy 8 hónapos kisbabára nézve?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim és nagyon félek, hogy esetleg hordoz vmilyen kórokozót ami veszélyes lehet a kistesómra. A nyuszi az én szobámban lakik az emeleten, a kicsi pedig általában lent tartózkodik Édesanyámmal. Viszont mivel én ott járkálok és élek folyton a nyuszi közelében akár az elhulajtott szőrét is lehozhatom ide ha esetleg megtapad a talpomon és ilyen hasonló dolgok. Ugye nem kell félnem? Mert ma picikét vérzett a Baba orra de éppenhogy csak egy csepp volt és Anya nagyon megijedt és én is és egyből arra gondoltam, hogy nem -e a nyuszi lehet érte a felelős mert mostanság előfordul, hogy sokat tüsszög a nyuszim de nem válladékozik az orra és a szeme sem csak néha hapcizik párat. Mit gondoltok? Előre is köszönöm!
2009. márc. 22. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérdezzetek meg egy állatorvost, de szerintem ha szőrallergiája nincs a picinek, akkor nem lehet különösebb baja. Azok az állatok a veszélyesebbek ilyen szempontból, akik kijárnak az utcára, kertbe, mert behozhatnak bacikat. Ha pedig gyanús a nyuszika, hogy valami baja van, mutasd meg dokinak. Nekünk is 8 hónapos a babánk, van 2 szobacicánk, nagyon izgultunk, nehogy szőrallergiás legyen a baba, de valószínűleg az már kiderült volna:)
2009. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk cica van igy, lakásban tartva. Évente kell féregteleniteni (az anyjától is elkaphatta,ill. táplálékból is szerezhet). Bár a nyuszi kajából nemigen szerezhet férget, gondolom nála sem árt egy féregtelenitő kúra.
2009. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!