Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gond ha a törpenyuszim néha...

Gond ha a törpenyuszim néha tüsszög?

Figyelt kérdés
Aggódom mert a nyuszim mostanság egyre gyakrabban tüsszög és félek, hogy ez valami betegségre utal. Mostanság picit elhanyagoltam de egyébként eszik, iszik rendesen. nem értem mi lehet a gond. vigyem állatorvoshoz? vagy nem komoly?
2009. márc. 21. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a legjobb, ha elviszed egy állatorvoshoz, mert itt bármilyen megnyugtató is a válasz mégsem vagyunk szakemberek és, ha véletlenül félrediagnosztizáljuk, hát még nagy baj is lehet.

Egyébként tüsszöghet a por miatt, ha víz megy az orrába, és egyéb ilyen apróság, hiszen rövid az orra, de az is lehet hogy jó huzatot kapott és akkor kell neki egy kis gyógyszer is.

2009. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem kell megijedni,lehet,hogy csak por megy az orrába és attól tüsszög!


de azért nézd meg,hogy nem folyik-e az orra ,nem csipásodik-e a szeme.ha igen, irány a doki!


gondolom tavaly megkapta a Myxomatózis és az RHD elleni oltásokat,amiket évente egyszer(legjobb tavasszal)be kell adatni a nyulaknak..


egyéb megjegyzés:

ha azt akarod,hogy ne pusztuljon el 4-5 éves korában,akkor ivartalaníttasd,akár fiú,akár lány mert pl. a nőstény nyulak 90%-a 4 éves kora után automatikusan méhrákot kap,tehát a műtét elkerülhetetlen,és egy ivartalanított nyúl 10-12 évig él.érdemes megcsináltatni a műtétet!


és próbáld meg nem elhanyagolni,naponta tisztísd ki az egész ketrecét,minden napp kapjon friss szénát,tápot,néha-néha almát répát,akarlábé levelet..

és ha teheted szoktasd sarokWC-re a ketrecében,hidd el higénikusabb és könyebb takarítani,mert akkor csak oda kell tenni forgácsot!


ha kérdésed van a nyúltartással kapcsolatban írj: kovacs.piroska47@freemail.hu


üdv.:egy ivartalanított lány nyuszi gazdája..

2009. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ilyen fa alapanyagú alom van alatta de nem takarítom minden nap. :( egyébként nem folyik az orra és nem csipásodik a szeme, kis életvidám :) ugra-bugrál meg tényleg jól van, nem tűnik betegnek :) de sokat nyalja a rácsokat a ketrecen de nem tudom miért. egyébként a nyuszi májusban lesz egy éve, hogy megvan de még nem kapott oltást. :( de elfogom vinni. mennyibe kerül az oltás amit kapnia kell?
2009. márc. 21. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:

változó,de asszem 10ezer alatt van a kettő együtt...

az ivartalanítást is érdemes megcsinálatatni!

a forgácsot pedig illene naponta takarítani.illtve mindig legyen előtt friss széna,víz,és kaja..

javasolom,hogy csak a ketrec egyik sarkába szórj forgácsot és ha máshova kakil/pisil fodg meg frogáccsal és zsórd oda,meg fogja tanulni,hogy az az ő kakilós sarka és könnyeb lesz tisztán tartani..

2009. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2009. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem nincs baj!!az én nyuszim is szokott tüsszögni de nincs vele semmi gond!!!biztos valami belement az orrába valami por vagy ilyesmi
2009. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!