Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Nemrég szült a törpenyusz...

SOS! Nemrég szült a törpenyuszim, de nem akarja etetni a piciket! Mivel tudnám őket mesterségesen etetni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ide tedd fel a kérdésed! Itt tapasztalt nyulasok fognak válaszolni neked.

2011. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérdzd meg a tenyésztőt, akitől a nyulat vetted! Ha olyanod nincs, akkor is keress fel egyet, vagy hívj fel egy-két állatorvost.

Amúgy szerintem az újszülött nyulaknak nem sok esélyük van, ha az anyjuk nem törődik velük...

2011. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az egyik barátnőmnél az anya nyuszi 2 héttel az ellés után halt meg, szóval lényegében a barátnőm nevelt fel 8 kisnyulat. Kétóránként volt etetés fecskendővel. Azt hiszem macskatápszert használt de nem vagyok benne biztos, ezért írtam, h a törpenyúl fórumon kérdezd meg.
2011. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,regisztráltam épp.hát nem az hogy nem foglalkozik velük,de etetni nem láttam hogy etetné őket...az anya nyalogatja őket néha, meg szaglássza

elvileg azt hallottam h. cicatejjel lehet őket etetni

2011. jún. 3. 10:42
 5/10 anonim válasza:
Biztos vagy benne,hogy nem eteti őket?A nyulak naponta csak egyszer,mindössze 3 percig szoptatnak.Különben az első ellésnél általában tudatlanságból nem mindig törődnek megfelelően a kicsikkel.Sokszor megfeleződnek a kicsik,mire rájön a nyúl,hogy is kell vigyázni a kicsikre.Ha mindenképp megakarod menteni a kicsiket állatorvosnál próbálkozz,ott megkaphatsz mindenféle dolgot,ami kell,de az anyjuk lenne a legmegfelelőbb.
2011. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát igen,a nyuszik elég érdekesek.remélem azért megamaradnak..jelenleg 5 apróság van,2 sajna halva született,megfulladt a szülőcsatornában.oda tettem a piciket az anyjuk hasára,és akkor ott ettek kicsit:)de szegény anyát se akarom mindig terrorizálni h. ölbe veszem és akkor odateszem a kicsiket..köszi a válaszokat,várom mégha esetleg valakinek van tapasztalata
2011. jún. 3. 11:02
 7/10 anonim válasza:

Megint én vagyok.Most,hogy jobban átolvasom az oldal,rájövök,hogy nincs is min aggódj,minden a legnagyobb rendben van.Ajánlom az oldalam,a nyulak tenyésztése részt:

margitka.ewk.hu

2011. jún. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom hogy van e min aggódnom,remélem túlélik a kicsik.az anyának napközben nem kéne benn lennie melegíteni a kicsiket??
2011. jún. 3. 11:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az anya törődik velük, akkor hagyd tenni a dolgát, pláne ha már ettek is a kicsik. A kisnyuszikat meg annyira nem kell melegíteni, pláne ilyen jó időben a puha meleg fészekben. Nyugalom. Máskor meg előbb tájékozódj, és utána ellesd a nyuladat, és akkor nem leszel egy merő stressz a teljesen normális dolgok miatt.
2011. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,köszönöm a válaszod.Nem első nyuszik,de eddig mindegyik evett,és ott volt velük az anyjuk is,ezért nem értettem hogy most mi van ennél az alomnál.A foglalkozás meg annyiban merül ki,hogy ha odateszem megnyalja.amúgy meg tapos a fejükön(ez mondjuk a többinél is volt,nem túl utódbarátok,ha jól tudom az anyanyuszik nem azért ettik a kicsiket,mert feszül a mellbimbójuk,hanem egyszer úgy gondolják,és bemennek megetetni,majd ugyan olyan taposó mozdulattal kiugranak...meg mondjuk a kicsik elkezdik túrni magukat kifelé ugye a fészekből,mikor kaja idő van.)szóval nem csak úgy ellettem,elég gondosan neveltem eddig az összeset.csak ez váratlanul ért,mert nem volt ilyen

és enni is csak azért esznek a kicsik,mert megfogom az anyjukat,ölbe veszem,a kicsiket meg egyenként cicire teszem.

2011. jún. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!