Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam egy csincsillát. Mit...

Kaptam egy csincsillát. Mit adjak neki enni? Nem harap? Mit lehet tudni egy csincsilláról?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fő tápláléka a széna, de nagyon szeretik a mazsolát, almát, csincsilláknak gyártott magkeveréket is.

A csincsilla csak akkor harap ha veszélyben érzi magát vagy ha szorult helyzetbe van. Engedd ki napi fél órát és játsz velük. Ha csak ost kaptad a kevdencedet akkor egy pár napig hagyd a ketrecbe, ne vedd ki hagy szokja a helyét és a hangokat. Egy héten 2-3 alkalommal speciálisan csincsillák számára gyártott homokkal "fürdestd meg". Többször ne mert kiszárad a bőrük. Nyáron úgy hűtheted hogy hideg,nedves lepedőt terítesz a ketrecére. Nagyából ennyi, különben én tegnap kaptam egy csincsillát. Nagyon cuki...

2009. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2009. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű fűszénát,szezonban pitypang levelet(gyermekláncfű),ill speciális csincsilla tápot. imádják még az almát,a szárított csipkebógyót.Ha nem jól eteted és nincs minden nap széklete akkor belepusztulhat. Mi még szoktunk nekik adni aktimelt vagy natur joghurtot. Havonta 1-szer jolovit vitamint kapnak,az itató vizükbe. Ha kedveskedni akarsz neki akkor minden nap fürdesd meg. Nálunk mindíg a megszokott időben van az etetés és a fürdetés:D Tehetsz még be neki vmi fenyőfa darabot,vagy mogyorófa vesszőt amit rágcsálhat elvileg rágcsáló. Ha szorult helyzetben vagy veszélyben érzi magát előbb fog lepisilni mint megharapni:D Két lábra áll és céloz. Harapni azért harap mert rágcsáló. Bármibe bele erszti a fogát mert kíváncsi:D de nem egy fenevad. Mennyi idős? Kisfiú vagy kislány? Ja...a nedves ruhát kerüld el mert a prémje bagombásodhat és akkor még kárt is tesz magában. max. 25 fok amit kibírnak.legoptimálisabb a 15-18 fok neki:D 8-9 hónapos korukban ivarérettek,és 111 napra ellenek 2-3 utódot. Nagyon ritka az ennél több,bár nem kizárható. Remélem segítenek az infók:D
2009. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom hogy fiú-e vagy lány. Állítólag tavalyi...
2009. márc. 9. 14:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és sztem fél, mert fura morgó hangot ad ki...
2009. márc. 9. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az inkább ilyen kerregő hang :D ez az jelzi hogy fél...nem piszkáld kell pár nap hogy megszokjon,figyeld hogy eszik e és hogy kakil e? Sajnos láttam már olyat is hogy "befordult"nem evett és elpusztult. Jobban jártál volna egy 2 hónapos picurral mert azt könnyebben magadhoz tudod szoktatni,de mivel így kaptad ez egy kicsivel nagyobb kihívás lesz:D Kisfiú ha a a "végbélnyílásátol" kb 0.5-1.5cm-re van a nemiszerve. Kislány ha ez totálisan közel van. Az előttem írok amiket belinkeltek ott állítólag képen is mutatják melyik hogyan nézki. Amig nagyon pici csak addig nehézkes megállapítani:D
2009. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Csincsilláról amit tudni lehet:

- Szép kabát készül belőle

- Indiába megeszik


bonapetit

2009. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 timido ***** válasza:
100%
szia. én nem tanácsot szeretnék adni, hanem inkább kérni. Remélem nem gond. Én is szeretnék egy csincsillát. Neked mekkora ketrece van? Vagy milyen ketrec kell neki, és hány ft a ketrec?
2009. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
utolsonak:állatkereskedésbe kérdezgesd meg h milyen ketrecet javasolnak.Célszerűbb tágasabb ketrcet venni nekik egyébként.egy uj kb 5 ezer forint
2009. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 csincsillának minimum 1 nm és 1m magas ketrec polcokkal az ideális. Ezt lehet csináltatni, szerintem úgy jobban megéri, mert alapból vannak benne emeletek.
2010. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!