Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg tudja szülni akkor is ha...

Meg tudja szülni akkor is ha meghaltak a picik? Ő ugye nem fog belehalni?

Figyelt kérdés

A hörcsögöm kicsiket vár, de már az első héten 2x hasra esett kb fél méter magasról. Akkor még megnyugtattak, hogy valószínű túlélték a kicsik. De most megint leesett, és a napokban kellene szülnie. Furcsán viselkedett, mint aki megszédült, vagy ilyesmi. Nem tudom mit tegyek, annyira féltem. Mostmár látszólag semmi baja, de mi van, ha mégis? Mi van, ha a kicsik szülésénél belehal? Mi van, ha meg se tudja szülni a kicsiket?

Segítsetek!


2009. márc. 1. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet, hogy már megint leesett?

Természetesen rengeteg baja lehet tőle, pl belsővérzés, bordatörés, egyéb csonttörés. A kicsik közül is elpusztulhat valamennyi. Az utóbbi esetben elég egy hét, hogy a méhben bomlani kezdjen a halott kicsi, és akkor az anya is meghal. Ezt hívják hullamérgezésnek.

Egyébként mit csinálsz azzal a örcsöggel, hogy leesik?

2009. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyum rátette a vállamra, hiába mondtam neki, hogy ne, mert nem tudom elkapni, és szalad, és esik. Ő persze rátette, és esett. Mit tegyek? Állatorvos?
2009. márc. 1. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Már az is kérdés, hogy mi az, hogy leesik? Kiugrál az akváriumból? Bár ha ennyire nem figyelsz rá...

Egyébként igen, a kicsik már biztosan meghaltak, és valószínűleg az anya is belehal majd. Vidd orvoshoz, vizsgáltasd meg.

2009. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az állatorvos meg tudja menteni? De... ugye nem fog belehalni? Legalább ő nem.
2009. márc. 1. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy egy állatból eltávolítsák a halott kicsiket műtt kell. egy hörinél ez elég nehezen kivitelezhető.

Jobban kellett volna vigyázni rá!

Ettől függetlenül remélem minden rendben lesz, bár elég kicsi az esélye.

Vidd el minél előbb dokihoz!

2009. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"mütt"=műteni
2009. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hörcsögöket szokták ivartalanítani is, szóval a császármetszés is kivitelezhető, csak bonyolultabb a kelleténél. Ki kell belőle vetetni a kicsiket, mert biztosan elpusztul. És egy terhes hörcsögöt ne pakoljatok ide-oda, nem játékbaba, hanem élő állat!
2009. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha elpusztultak a kicsik,akkor vetél magától,ne bolygassátok.

És vigyázzatok rá jobban!

2009. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!