Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek helyesen teszem?...

Szerintetek helyesen teszem? Ti mit tennétek/javasolnátok ilyen helyzetben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet, hogy van 3 tengeri malackánk, és sajnos nem tudok eleget foglalkozni velük. (Etetem, itatom őket és almolom is őket, csakhát futtatgatni, kézbevenni nincs elég időm.) Ezért úgy döntöttem elajándékozom őket. Azért is, mert elköltözök otthonról, és nem vihetem őket magammal. Namármost a gond ott van, hogy a családom (főleg anyám és a húgom) ebbe tutira nem menne bele. Eredetileg 5 malacka volt, de kettőt elajándékoztam titokban. Korábban már említettem nekik a dolgot, de senki nem akart még csak hallani sem erről. Ezért megléptem. Lett is belőle balhé. Nem azért mintha érdekelne - 26 éves vagyok, csak már unom, hogy folyton vita van valamiért. Szóval a költözés. Anyukám és az élettársa kint dolgozik külföldön, most pont egyszerre mennek ki tehát nem lenne arra idejük, hogy kialmolják őket. Öcsém nem sok vizet zavar ebben, mert nem ő szerette volna őket. A húgom viszont fennen hangoztatja, hogy az "ő" malacát ugyan el ne ajándékozzam. De még soha egyetlen csomag forgácsot, vagy tápot nem vett volna nekik, és még egyszer sem pucolta ki őket. Mikor egyikük beteg lett én vittem állatorvoshoz, és én fizettem a költségeket. Ezért meghirdettem őket, ketreccel együtt. Azért így, hogy ne legyen módja a húgomnak pótolni őket. Mert ezt tenné. Sajnos meghalt az egyik törpehörink azt is "pótolni" szeretné egy másikkal. Róluk szintén nem gondoskodik. A 3 macskáról szintén nem amiből 2 szintén az s szerzeménye. A kutyut is én viszem sétálni. Ezért is rengeteget kellett küzdenem mire elértem. Az a baj, hogy anyém nem tud hatni a testvéremre, és nem érti az álláspontomat. Megbeszéltük ugyan a dolgot, mikor a 2 malit elajándékoztam, és mikor távol voltam almolták is őket. De most, hogy én is megyek, meg előfordulhat, hogy ketten kimennek dolgozni, bizonytalan a sorsuk, és valljuk be aggódom. Azonkívül... áh inkább nem sorolom tovább. A véleményeket várom. Helyesen cselekszem-e?
2011. jan. 29. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A malacok szempontjából ez a legjobb döntés.

A hugod szempontjából, ha annyira ragaszkodik hozzájuk, jobb lenne ha otthagynád neki őket. Megtanulna gondoskodni róluk. Persze ez a malacoknak nem lenne valami jó egy ideig...

2011. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Néha még a fejemhez vágja, hogy hülye voltam mikor elajándékoztam őket, de semmi több. Mindenki túltette magát rajta. És amíg (talán) van valaki, aki kipucolja, addig semmi nem fog változni. Inkább csak fészbúkon meg iWiWen akar villogni, mennyi állatunk van. A 3 hörit nem ajándékoznám el mert azokat egyszerűbb rendbetenni. (Őket is sajnálom, dehát mindenkit nem vihetek el... :P)
2011. jan. 29. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán a tengerimalac nem olyan kényes állat. Hetente-kéthetente elég almolni és naponta ránézni, hogy van-e elég étele, vize. Mondd meg a hugodnak, hogy mostantól megfigyeled, mennyire gondozza őket. Ha egyáltalán nem, akkor menniük kell. Ha igen, akkor maradhatnak. Nem tudom, van-e ennyi időd még... :/
2011. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na-na-na!!!! Mi az hogy elég hetente kéthetente takarítani, és naponta ránézni van- elég vie és kajája?? Ez csöppet sem elég!!!!!!!!! Sok gondozást igényelnek minimum hetente takarítani kell, muszáj!!! de a legjobb heti kétszer!!! és reggel este etetni kell őket zöldséggel, gyümölccsel. Szénájuk és vizük is mindig kell, hogy legyen. És naponta legalább tíz percre ki kell engedni őket!! Vagy hetente két három órára.

Bocs az offért!

Kedves kérdező!

Szerintem nagyon is helyesen cselekszel, a malackáknak jót teszel! De a hugoddal meg kéne beszélned, és ha van még időd, tényleg megfigyelhetnéd, tudja-e őket helyesen gondozni, hiszen ha te nem teszed, kényszeredni fog, hogy megcsinálja a munkát ;) ha látod, hogy nem megy, ajándékozd el őket mindenképpen! ;)

2011. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!