Az én hörcsögöm féltőlem és harap is, ezt miért csinálja?
Nekem aranyhörcsögeim vannak, különböző "személyiségűek".
Az anya hörcsög ( így hívjuk, mert 1x már ellett ) nagyon szelíd, hagyja magát simogatni, megfogni, de a hím pl. csak egy ideig képes elviselni a kezemet.A két kölykük közül az egyik szintén szelíd, de a másik tegnap pl. kegyetlenül megharapta az ujjamat, pedig eddig mindig hagyta kivenni magát.Arra ügyelj, hogy ne ujjal nyúlj felé, hanem a kézfejeddel, azt megszagolja, rájön, hogy a te "szagod" és nem kaja ( leginkább ezért szoktak harapni )és akkor már szelídebb lesz.Ha hirtelen ébreszted fel, megijed és az első dolga lesz, hogy harapjon - szintén.Szóval soha ne ébreszd fel.
Ne nyúlj a ketrecébe, mikor ő is ott van. Gondolom birtokháborításként éli meg, és természetesen a félelmét fejezi ki a harapással. Ha azt akarod, hogy kijöjjön, nyisd ki a ketrec ajtaját, és ha összegyűjt elég bátorságot és bizalmat, majd kimegy magától. (Előbb- utóbb úgyis ki fog, mert annál kíváncsibb).
Persze ha terráriumban tartod, ez nem kivitelezhető megoldás. Erre sajnos nincs javaslatom. Esetleg azt meg lehet próbálni, h csak beteszed a kezed, és hagyd, hogy megszagolgassa, ismerkedjen veled! Mondjuk ez is türelemjáték.
Pedig muszáj lesz magadhoz szoktatnod, mert sokmindent nem fogsz tudni megoldani, ha nem vagytok "jó viszonyban".
Pl. hogyan takarítod?Nekünk terráriumban van, mikor az elején voltunk, mi sem mertük megfogni, inkább cipősdobozzal szedtük ki és abban is volt, amíg végeztünk a takarítással.És annál inkább odakapott.
Aztán minél többet "molesztáltuk", rájött, hogy semmi rosszat nem akarunk, úgy hódolt be elsőnek, hogy hagyta, hogy a hátát simizzük és közben leguggolt.Tisztára, mint a kutyák..
:))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!