Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! Valószínű rühes a...

S. O. S.! Valószínű rühes a mongol futóegerem. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Ketten vannak, és a másik rágja a rühes füle tövét.. Ebből vettem észre az egészet. Már nincs szőr a fülén. Átterjedhet ez a betegség az emberekre és a kutyákra is ez? Van vmi ellenszere? Segítsetek légyszi!!
2011. jan. 16. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
nincs ellenszer sztem.nekem egyszer az egerem volt rühes és én elengedtem.
2011. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
most láttam, hogy a másik is rühes.. de nem engedem el őket, hnem holnap elviszem az állatorvoshoz. imádom őket, nagyon nehéz lenne elveszíteni őket. bekentem őket rozmaring illóolajjal, mert az olvastam, hogy az más állatoknál segített..
2011. jan. 16. 14:13
 3/3 Platypus ***** válasza:

A rühösség nagyon egyszerűen gyógyítható. Ivermectin hatóanyagú cseppeket lehet kapni állatpatikában, de a legbiztosabb a dokitól injekciót kérni. Képes átterjedni emberre és kutyára is, de nem kell emiatt aggódni, nem nagy az esélye, ha mielőbb kezeled az egeret. Ha nem észlelsz tünetet magadon vagy a kutyán, akkor semmi további dolgod nincs.


Első válaszoló, gratulálok a felelősségteljes viselkedésért! Gyakorlatilag halálra ítélted a háziállatod, mert még utánanézni sem voltál képes, hogy mit lehetne tenni.

2011. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!