Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám megszelíditeni...

Hogyan tudnám megszelíditeni az egerem? Vagy nem lehet, mert ez eleve ilyen "magának való állat"?

Figyelt kérdés
Van egy tüskéshátú egerem, elég régóta kb 5hónapja, de szinte még mindig olyan félénk mint a legelején. Soha nem engedi meg hogy kivegyem, mindentől megijed és folyton elbújik. Pedig olyan kedves vagyok vele, meg nincs oka a félelemre sem. És olyan szomorú vagyok, hogy ő nem is szeret engem pedig én mindig kedveskedek neki (adok neki finom kajákat, amiket tudom h. szeret, meg mindene megvan).
2009. jan. 22. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egérke magának való állat... De tudnak szelídek is lenni, akkor, ha nem érte őket soha semmi rossz. Hogy ez Nálad vagy az előző gazdinál megtörtént-e, azt neked kell átgondolnod, de ne a saját fejeddel döntsed el, hogy volt-e ilyen, hanem az övével gondolkozz! :) Neki te egy nagy és egészben beláthatatlan valami vagy. Simán elég egy rosszkorra időzített hirtelen mozdulat is számára, hogy életveszélyben érezze magát- ebből nehéz visszahozni.

Annyira szelíd sosem lesz, mint egy cica-kutya, vagy akár tengerimalac...

Ő nem háziállat ugyanis.

2009. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem fehér egereim voltak régen. Úgy szelidítettem meg őket, hogy a tenyeremből kaptak enni, pl sajtot.
2009. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek a tenyésztett egerek sokszor genetikailag ideggyengék (gondolj csak a táncoló egérre - az egy eltúlzott véglet ugyan, de ide vág), nem százasak, a végletekig rettegnek... Ha nagyon nem megy semmi napi többszöri barátkozás ellenére sem, próbálhatod erőszakkal kipecázni és az öledben megetetni vagy ilyesmi, hogy lássa, nem fog vele semmi rossz történni. Aztán hátha... Sok sikert :)
2009. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már próbáltam azt is hogy nagy nehezen kivettem és megsimogattam, csak utána meg nagyon nehéz volt visszarakni, mert folyton elszaladt meg féltem hogy megszúr. Azért köszönöm mindenkinek a segítséget, tippeket, tanácsokat.
2009. jan. 23. 10:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!