Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden tengerimalac rágja a...

Minden tengerimalac rágja a rácsot?

Figyelt kérdés
Az enyém egyedül él,félek,hogy rágni fogja. Olvastam utána,lehet éhes,lehet türelmetlen vagy foglalkozni kéne vele.. Ilyenkor mi a teendő? Volt aki letudta szoktatni róla? MErt hallottam már olyat is,hogy egyfolytában rágta..
2009. jan. 18. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Nekem 3 malacom volt, abból az egyiknek volt az a szokása, hogy rágta a rácsot. Nem hinném, hogy unatkozott volna a másik 2 mellett.

Most egy malacom van csak, ő viszont sosem csinál ilyet.

Én hiszek benne, hogy a malacoknak van személyiségük, van amelyik "rácsrágós", van amelyik nem.

2009. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Az én malacom általában akkor rágja a rácsot amikor éhes!=)
2009. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az enyém szintén rágta. és mivel műanyag volt a ketrec alja, így egy kicsit azt is. 7,5évet élt, 3xszült, volt párja, és egész életében teljesen hüle volt! nem ismert meg, csak gubbasztott a kezemben, viszont a hűtö nyitására visítani kezdett! Balázs volt a neve (fiúnak vettem) és imádtam!
2009. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Fogja rágni,mivel koptatnia KELL a fogát és rágcsáló :)

Ez ösztönös és szerencsére magától is tudja a malacka, hogy ez neki jó :)

különben annyira megnő a foga, hogy nem tud enni és néha akkor már késő fogászatilag rendbe hozni.

Ha többen vannak, akkor ketten külön-külön fognak rágni valamit.


Megnyugtatlak, nem egyfolytában rág egy tengeri malac.

Néha a fentiek miatt, néha mert feszült.

Érdemes megfigyelni miért is: pl. zavarja a fény, a zaj, idegesítő zenét hallgat a gazdija hangosan, vagy levezeti a szexuális potenciálját. (ez van, nem viccnek szántam)


Adj neki rágni valót magvakat, keményebb malackatápot. Amúgy még a kis faházát is rágja néha, de az annyira nem hangos. Lehet adni neki bizonyos fák ágát, de nézz utána melyiket, mert nem mindegy.

Btw. malacka éjszakai lény, ha zavar az esti matatása, mutty-ogása, spontán rohangálása, akkor ne aludj a közelében :-)


További malackás infók: www.tboe.hu vagy www.mutty.hu

2009. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

még egy, én terráriumban tartottam mindet pár hónap után.

Jelentősen csökkent a ketrec-rágás hangja ;-))

2009. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos,az enyém még kicsi,szóval nem rágja,csak felkészülök lelkileg.:) Amúgy vettem neki ilyen fogkoptatót,hátha azt jobban szereti majd rágni,mint a rácsot.
2009. jan. 19. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet hogy a fogát koptatja? ma éjjel az enyém egész éjjel a rácsot rágta,és este néztem a fogát,nagyon nagy volt,reggelre már kisebb lett :)
2009. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!