Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Néhány nyuszis kérdés?

Néhány nyuszis kérdés?

Figyelt kérdés

Most tartok életemben először nyuszit. 2 lány törpenyulam van. Viszont azt nem tudom, hogy most hogy jön a hideg idő, mit tudnék csinálni hogy ne fázzanak majd? Lakásban laknak, a ketrecük az én szobámban van, de vannak minden nap kiengedve is. Hideg időben ti nappal, ha nincs otthon senki felkapcsolva hagyjátok a fűtést, hogy ne fázzanak? Mert esetleg erre gondoltam, hogy nappalra akkor visszazárom őket a ketrecbe és abban az egy szobában felkapcsolva hagyom a fűtést. De akkor meg nagyon magas lesz a számla, nem? Vagy gondoltam még arra is, hogy a "házikójukba" (a ketrecen belül ilyen bebújós rész) teszek be néhány rongyot, amivel be tudnak kuckózni, csak akkor meg azt nem eszik meg? Aki tart nyuszit az hogy oldja ezt meg?


A másik pedig, hogy jelenleg csak abban az egy sarokban van nekik pellett a ketrecben, ahova járnak végezni a dolgukat. Viszont ma szembejött velem egy oldalon, hogy nem szabad hogy a műanyag ketrecen ugráljanak mert nem tesz jót lábuknak és kell alájuk valami pléd. Ti mit használtok ami jó alájuk és nem is szedik ki a helyéről?


Köszi ha segítetek, igyekszek hamar belejönni a nyúltartásba :)



tegnap 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bundás állatok, a nagy meleget sokkal rosszabbul viselik mint a hűvöset. Azért nem hűl le 10 fokra napközben a lakás, ráadásul ketten vannak, ha nagyon fáznának összebújnak, de erre valószínűleg nem lesz szükségük.


Vannak kivételek, de a legtöbb nyúl szétcincálja a textileket. Ha veszel nekik valamit, bizonyosodj meg róla hogy természetes anyagból van és azért figyelgesd, hogy ne azt egyék vacsora helyett. A mi nyuszink csak szőnyegre hajlandó elfeküdni simire, így neki van egy leterítve, de már szegény szőnyeg borzalmas állapotban van, bár hálistennek nem megeszi csak pusztítja.

tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 és nálatok a letrec aljában tele van forgáccsal/pelettel, vagy a műanyagon ugrálnak?
tegnap 22:19
 3/10 A kérdező kommentje:
Ketrec*
tegnap 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most már karám van préselt fa alappal, de sokáig csak a sima műanyag ketrec volt. Ugrálni nem ugrált benne, mert az alom az erre kialakított sarokban volt, nem egy peremes edényben. Igazából kipróbálhatod a szőnyeget, tapasztalatom szerint a legkevésbe a tömött lábtörlő típúsú szőnyegeket bántják, de ahány nyuszi, annyi szokás. :)
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig felkapcsolva hagyom a fűtést, mert nálam pl. gázzal megy, és sokkal drágább felfűteni a lakást, mint egy bizonyos szintet tartani. A mostaninál csak kisebb lesz a számlád, ha nem dögmeleget, de egy élhető szintet tartasz a fűtésben állandóan.
ma 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 25-26 fok van a lakásban akkor nagyon melegük lesz. A 20-22 fok közötti hőmérséklet kellemes nekik.

Nem tudom mennyi idősek, de ivartalanítsd őket! Ivartalanítás után nem lehetnek együtt egy darabig, és utána újra össze kell őket szoktatni. Az állat boltokban lehet venni kisállatoknak való szőnyeget ami természetes anyagokból készül, nem jut eszembe a neve, de a fressnapfban rózsaszín zacskóban van és különböző méretekben. Facebookon lépj be nyuszis csoportokba, pl Törpenyuszisokba, vagy a Nyúlfarknyi kitérőbe, rengeteg tag van benne, és kedvesek, segítőkészek. A Törpenyuszisok csoporthoz nem kell hogy törpenyuszid legyen, vannak benne sima házi nyulak is. Náluk tedd fel a kérdéseket, mert sokkal tapasztaltabbak mint mondjuk egy állatkereskedéses ember. Tenyésztőtől vannak a nyuszik?

ma 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Persze, téged kéne ivartalanítani es visszaengedni a csaladodhoz, hogy szokd újra őket a trauma után!
ma 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Én is ajánlom az ivartalanítást. Sokkal kisebb így a daganatok, rák, betegséges esélye. Illetve megszabadítod a nyuszijaid a havi vérzéstől, ami bizony nekik is fájdalmas, ugyanúgy, mint az embernek vagy bármilyen emlősnek.

Én azt ajánlom, hogy a zárt kuckójukat szalmával jó vastagon béleld nekik ki, a fűtést nem hagynám csak azért felkapcsolva. A textileket szinte mindig szétcincálják, én nem kockáztatnám, hogy az egyikük véletlenül le is nyeli. A szalmát viszont nyugodtan rágcsálhatják is, de ha széna folyamatosan van előttük (kéne), akkor valószínűleg csak bele-belekóstolgatnak. A szalma sokkal jobban megtartja a testhőjüket mint egy darab rongy. És hát nyulak, szeretnek bújkálni, egy vastag szalmarétegben ezt ki is tudják élvezni.😊

Sok sikert a nyuszizáshoz!

ma 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ismerek egy nyugdíjas orvosnőt, aki gyerektelen, férjtelen, mellrákon átesett, nagy állatvédő és obszessziója az ivartalanítás, ezzel fekszik és kel
ma 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerzek be nekik kisállat-szőnyeget, aztán ha nem válik be, mindenképpen veszek majd szalmát is. Azt meg tudjátok mondani, hogy Budapesten és környékén mennyibe kerül körülbelül az ivartalanítás?
ma 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!