Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan engedhetném el könnyebben?

Hogyan engedhetném el könnyebben?

Figyelt kérdés
Lassan 9 hónapja meghalt a nyuszim. Azon a napon sirtam rengeteget, nem ettem, de viszont ugyanúgy elmentem edzeni ahol egy kicsit jobban éreztem magam. Az elején még úgy voltam vele (kb 2 héttel a halála után) hogy én ezt már feldolgoztam és tudok róla beszélni. De ez nem így van, amire elég hamar rájöttem. Ha rá gondolok, sírok. Ha arra gondolok mennyi mindent csinálhattam volna jobban, sírok. Képeket sem tudok róla nézni mert akkor rögtön jön a sírás. Majdnem 9 hónap nem kevés idő, és szeretném ha minden úgy menne tovább mint régen. Hogy engedhetném el ezt az egészet? Mit tegyek hogy tudjak róla beszélni, képeket nézni sírás nélkül?
aug. 25. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hangulatodtól is függ..

Lassan 1,5 éve kellett a kutyánkat elaltatni.. van, hogy most is sírok, ha rá gondolok vagy képeket/videókat nézek róla.

Nekem sokat segített, hogy azóta lett másik kutyusom. Akaratlanul is rá kell fókuszáljak és nagyon sok bolsogságot hozott az életünkbe. 🤍

aug. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek igaza van. A nagynénémék is vettek egy ugyanolyan labradort, miután meghalt az első kutyájuk.

Te nem gondolkodtál új nyusziban vagy más kisállatban? Akkor rá figyelnél, őt gondoznád és előbb-utóbb a régi nyuszid márcsak egy jó emlék lenne.

aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van egy kutyusom, sokat vagyok vele, de mindig eszembe jut a nyuszi. Nyuszit nem szeretnék, mert az orvosi költség elég sok volt, amit nem mindig engedhetek meg magamnak. A nyuszi 2 éves lett volna, de az orvosok nyíregyházán félre kezelték, utána még 2,5 hétig beteg volt, aztán elvittük a saját orvosához, nála 3 napon belül jobban lett. A saját orvosa eutanáziát javasolt, mert 1-2 havonta mindig volt bélleállása. Aznap volt utoljára az orvosnál, másnap hajnalban elment. Hazugság hogy nem szeretnék másik nyuszit, de az a sok pénz amit rá kell költeni, azt jelenleh nem engedhetem meg magamnak....
aug. 25. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz időszakon mész keresztül. A gyász nem könnyű, és teljesen normális, hogy ennyi idő után is fájdalmat érzel a nyuszid elvesztése miatt. Az, hogy sírsz, amikor rá gondolsz, nem jelenti azt, hogy valami baj lenne veled; ez csak azt mutatja, mennyire szeretted őt.


Elengedni valakit, különösen egy szeretett háziállatot, aki az életed része volt, nem megy egyik napról a másikra. Az első lépés talán az, hogy elfogadod, a gyász része az életnek, és nincs határideje. Nem kell sietned a gyógyulással, és az sem baj, ha néha még mindig fáj.


Próbálj meg beszélni valakivel, akiben megbízol, talán egy barátoddal vagy családtaggal, aki megérti, min mész keresztül. Lehet, hogy nehéznek tűnik, de az, hogy valakivel megosztod az érzéseidet, segíthet enyhíteni a fájdalmat. Ha kényelmetlennek érzed ezt, akár írhatnál is egy levelet a nyuszidnak, elmondva, mennyire hiányzik, és milyen emlékekre gondolsz vissza szeretettel.


Idővel talán megpróbálhatsz újra képeket nézni róla, de kezdd lassan, talán csak egy-egy képet nézz meg, és ha úgy érzed, túl sok, ne erőltesd. Az emlékek, amiket együtt éltetek át, mindig megmaradnak, és idővel a fájdalom is enyhülni fog.


Ne legyél túl szigorú magaddal; mindenkinek más a gyász folyamata, és nincs "helyes" módja annak, hogy hogyan kellene érezned magad. Légy türelmes, és idővel könnyebb lesz.

aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!