Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újszülött kisnyulakat átrakhat...

Újszülött kisnyulakat átrakhatom másik ketrecbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hete kaptam 2 nyúlat. Elméletileg mind a kettő bak lett volna. Nade ma reggelre az egyik lefialt. Semmi jele nem volt. Fészket sem csinált, szőrt sem tépett. Viszont a ketrecbek az alja nem a legjobb. Átrakhatom őket másik ketrecbe? Illetve szana szét voltak a kicsik, már egy helyre pakoltam őket. Nem zargatom az anyát de van esély arra hogy gondozni fogja őket?
júl. 10. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük hogy minden rendben lesz. A 2 felnőttet azonnal vedd külön. A fialás után a nőstény ismét fogamzóképes.
júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amelyik szétdobálja a kicsiket, fészket sem épít az nem fogja nevelni őket. A kicsik fészek nélkül ki is fognak hűlni.
júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még életben vannak. Átraktam őket egy másik ketrecbe. Csináltam egy kis fészek szerűt nekik. Reggel élt még az összes. Nem dobálta őket szét.
júl. 11. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom első fialás, az anya még nem tudja, hogy pontosan mit is kellene csinálnia, ilyen gyakran előfordul, csak sokan egyből temetik a kölyköket ahelyett, hogy az anyának próbálnának segíteni.

Azt szokták mondani, hogy a kisnyulakat nem érdemes piszkálni, mert az anyjuk elhagyja őket, de ez ilyen formában egyszerűen nem igaz. Ha az anya megbízik az emberekben, megszokta az emberi jelenlétet, akkor nem emiatt fogja elhagyni a kölykeit. Ez inkább a vadnyulakra jellemző, hogy ha egy ragadozó megtalálja a fészket, akkor inkább a saját életüket mentik, mint a kölykökét. Szerintem, mivel a nyulad emberek között nőtt fel, így túlságosan nem fogja megviselni, hogy a kölykökhöz értél, ha valami probléma van azt inkább az okozza, hogy fogalma sincs, hogy mit kéne kezdeni. Érdemes figyelni a kicsiket, mennyire gyarapodnak, hogyan fejlődnek, az anyát valószínűleg nem fogod látni szoptatni, mert napi 1-2 alkalommal etet. Értelemszerűen, ha bármi probléma van, akkor egzotikus szakállatorvos a kompetens személy.

júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!