Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől pusztulhattak el a nyuszik?

Mitől pusztulhattak el a nyuszik?

Figyelt kérdés

Volt két 2-3 hónapos törpe nyuszink, nem egyidejűleg, de mindkettő eset ugyanolyan volt.

Szinte csak szénát ettek, ritkán tápot, de az is kis nyusziknak való volt és nem vittük túlzásba, vizük is mindig volt, rendszeresen takarítottuk őket, hol lehet a hiba?

Egyik napról a másikra történt, volt étvágyuk, nem voltak kedvetlenek.

Reggel történt, mire felkeltünk, már megfeszülten feküdtek.

Az elsővel voltunk állatorvosnál, ott azt mondták valószínűleg mivel fehér, kék szemű volt,ami hajlamos az agyi betegségekre, rohamot kapott és ez végzett vele.

Viszont a második fekete volt,így nem gondolnám, hogy ez lenne az oka

A két nyuszi között hozzánk került egy nagyjából fél éves nyuszi, de neki semmi baja nem volt sosem.

Ugyanabból az állatkereskedésből van mindhárom egyébként.

Azon kívül, hogy mereven feküdtek, semmi más nem látszott a testükön.

Esetleg van ötletetek,mi lehetett a baj?



jún. 8. 21:52
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Igazából fogyni biztos nem fogyott, azért lehetett látni, hogy nálunk kicsit husisabb lett ( abszolút nem volt elhízva)

Ma történt az egyik eset, hajnalban még hallottam enni, pár órával később találtuk meg.

Állatorvos mondta, hogy a világosabb, főleg a fehér szőrű, kék szemű állatok hajlamosabbak betegségekre.

jún. 8. 23:27
 12/23 anonim ***** válasza:

Hogyan vannak kiengedve és hol, milyen környezetben?

Kint az udvaron, füvön leborítva egy ládával fűnyíró funkcióban, vagy bent a lecsempézett lakásban?

jún. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A lakásban van kiengedve, sajnos nincs lehetőségünk kint.
jún. 9. 00:34
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az nincs kiengedeve, nem érvényes.
jún. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ugyanaz, mint ha kint szaladgálhatna és már dolgozunk rajta, hogy ez is megoldható legyen, de hála az égnek, látszik rajta,hogy boldog és szeret minket, jön elénk ha hazaérünk és van pusziosztás is ilyenkor:)

Tényleg igyekszünk mindent megtenni értük, de vannak korlátok, mint például ez is.

jún. 9. 09:00
 16/23 anonim ***** válasza:
52%

Csak van valahol a környéken egy rét!

Biciklire fedeleskosár, nyuszi bele, csomagtartóra pedig egy összecsukhatós műanyagláda amivel leborítjátok valami réten. Te olvasol ő meg legel melletted kutyabiztosan.

jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

Basszus, a kiengedés nem azt jelenti, hogy fűre rakjuk, hanem hogy mozgásteret adunk neki, mivel képzeld, erre a nyúlnak szüksége van. Ezrek csinálják így Magyarországon, hogy a lakásban engedik szabadon, így biztosítva mozgásteret helyesen. Az, hogy te ládával a fején fűre rakod nem kiengedés, hanem legeltetés, mert az hogy ott a láda a fején nem ad neki több mozgásteret, amire az egészséges mozgáshoz szüksége van. Mert itt a mozgáson van a hangsúly, nem a legelésen, főleg hogy sok kedvencként tartott nyúl emésztőrendszere nem is igazán bírja a nagyobb mennyiségű friss füvet.

A másik meg hogy nem veszed figyelembe, hogy a nyúl nem bírja a rendszeres szállítást, stresszel a biciklin, az autóban. Csak azért nem tűnik fel az embereknek, mert tünetrejtő állatként nem mutatja a stressz tüneteit.

jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Basszus, az enyémeim nem tudták, hogy a bringán, vagy a bűvészkalapban rosszul kell lenni, és a láda alatti füvezés helyett a parkettán kell rohangálni. Aztán amikor felszedtük a ládát akkor se rohangáltak, csak zabáltak és zabáltak, meg elterültek aludni.


Na a kerti vadnyúl nem ilyen volt. Elindult 25km/h-val és csak úgy lengett a füle!

jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18 Mert nincsenek rosszul, a nyúl NEM MUTAT TÜNETEKET, csak amikor már tényleg nagy a baj. Jó értelemszerűen nem egy-két utazás fog neki megártani, csak ha folyamatosan hurcibálod, azt nem biztos hogy hosszútávon jó néven veszi.

Viszont a legelés és a mozgás bár összekapcsolható, de a kettő nem ugyanaz. Vagyis amikor mozgást biztosítasz neki, akkor nem feltétlen a füvön kell rohannia, hogy kielégítse a mozgásigényét. A kérdező azt mondta, hogy kiengedi mozogni és nem azt hogy kiengedi legelni. Vagyis helyesen mondta, hogy kiengedi, csak nem az udvarra rakja ki, hanem a ketrecből engedi ki, szabadon a házba.

jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
10-es válaszoló: Én is úgy tudom, hogy a fehér nyuszik, bár én a pirosszeműekre tudom, hogy hajlamosabbak idegrendszeri tünetekre, pl. szkennelés, nekem is volt egy ilyen nyuszim, más baja nem volt egyébként, csak szkennelt. Ez lehet, a kék szeműekre is vonatkozik.
jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!