Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vándorpatkányt háziállatnak?

Vándorpatkányt háziállatnak?

Figyelt kérdés

Nem egy kifejlett egyedre gondolok, hanem nagyon picire, kb 4 hetesre. A cicáim szoktak hozni ilyen piciket, de hiába veszem el tőlük és engedem el őket, olyan babák még, hogy csak lapítanak a fűben. Hagyják, hogy megfogjam őket, és nincs szívem magukra hagyni.


Így az az ötletem támadt, hogy egyik alkalommal, ha hoznak egyet, megtartom. Van egy nagy patkányketrecem, ugyanis volt már egyszer patkányom, de ő háziasított volt.


Az volna a kérdésem, hogy miben különbözik a viselkedésük? Kihangsúlyozom, hogy tényleg nagyon pici patkány lenne, tehát megszokna. A ketrec megfelelő méretű, és naponta kiengedném 2-5 órára. Mielőtt behoznám az otthonomba, megnézném nem-e bolhás vagy hasonló.


Tényleg olyan válaszoljon, aki nem utálja a patkányokat, ugyanis nagyon szociális, tanulékony, intelligens állatok.



jún. 6. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Betegségek tucatjait terjesztik, vadabbak, harapnak. Ha meg megfogta a macska, belsővérzés, sérülés szinte garantált. Ha patkányt akarsz, vegyél kedvencnek tenyésztettett.
jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Cicák élve hozzák a piciket? Fura.

Ha ilyet tartanál, a fertőzésekre nagyon vigyázz.

Komplett discovery-s sorozatok épülnek a patkányok fertőzéseire. :(

jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Sokkal vadabbak, nem szoknak kézhez. A patkánymentésnél volt már több, nem háziasíthatók.
jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

A későbbi viselkedéséről nem tudok nyilatkozni. De ahogy fentebb is írták, nagyon sok kórokozót hordozhatnak/hordoznak, amik nem csak az állataidra, hanem rád is és a családodra is veszélyesek. Kb bármi megragad rajtuk, bennük. Nem véletlen kötelező az írtásuk. Hiába pici még, intrauterin vagy anyatejjel már rég megfertőzhetett. Ha egy ilyen a későbbiekben megharap, akkor lehet nem lesz semmi bajod, de lehet súlyos következménye is.

Vesd el ezt az ötletet! Helyezz ki csapdákat! Ahogy már írtam fentebb, kötelező az írtásuk.

jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Patkánymentés talán segíthet.
jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Kérést fel a Patkánymentést és a Patkányvarázs fb csoportot. Ott tudsz kedvencnek való patit örökbe fogadni.
jún. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt? Befogtad? Mert én is most találtam egyet, egyelőre egy karton dobozban van.
júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, mostanában nem hoztak a cicák.

Neked mik a terveid vele?

júl. 18. 12:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Elengedtem tegnap, mert azt írták máshogy viselkedik mint egy sok generáció óta domesztikált patkány. Nekem még háziállatként kéne, de ha egész életét úgy tölti, hogy az első adandó pillanatban meglógjon és ezért akár harap is akkor inkább nem tartom meg.
júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Attól is függ, hogy mennyire fiatal egyedről van szó.
júl. 18. 13:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!