Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam kettő kislány tengerima...

Kaptam kettő kislány tengerimalacot, 3 napja vannak nálam. Miért félnek ennyire ?

Figyelt kérdés

3 napja van együtt a malacok, és mintha a másik dominánsabb lenne, a másik fél tőle vagy nem tudom.


Illetve még nagyon félnek a malackák, elmegyek a ketrec mellett és azonnal befutnak a házba, meg elszaladnak ha feléjük nyúlok.


Mit tegyek hogy szelídek legyenek, és ne féljenek ennyire ?



máj. 30. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Szeparáld el őket. Tudtommal nem lehet két nőstényt együtt tartani, mert az lesz, amit leírtál, az egyik ledominálja a másikat.

Ajándékozd tovább az egyiket vagy vegyél egy ivartalanított hímet.

máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalacoknál két nőstény vagy ivartalanított hím és nőstény együttartása a legjobb párosítás, szóval az önmagában nem igaz, hogy nem lehet őket együtt tartani, bár tényelg előfordulhat olyan, hogy két egyed nem szimpatikus egymásnak, de ez még hím-nőstény között is lehetséges. Az hogy rangsor van közöttük teljesen természetes dolog, amit el is kell dönteniük egymás között.

Az elfutás is teljesen normális, kistestű zsákmányállatokról beszélünk egy számukra vadonatúj, ismeretlen környezetben, kell nekik legalább 1-2 hét mire egyáltalán azt megszokják, hogy ők új helyen vannak és csak utána kezdenek el megszokni téged. Ők nem kutyák, kistestű zsákmányállatként mindenben a veszélyt keresik. A házikó viszont egy nagyon jó dolog, mert ha tisztában vannak, hogy mindig van egy fix pont, ahová elbújhatnak, akkor nagyobb bátorsággal fognak előjönni.

A tengerimalacok kapcsolatára visszatérve a következő kérdéseket tenném fel:

Honnan származnak?

Mióta lehetnek együtt (a kereskedésekben gyakran csak összeszoktatás nélkül összeengedik őket, de ez olyan nekik, mintha egy vadidegen csengetés nélkül beköltözne a házadba, hidd el te is elküldenéd melegebb éghajlatra)?

Mekkora ketrecben vannak?

A felszerelésekből kettő van vagy közösen használják őket?

A ketrecben az összeengedés előtt érződhetett-e valamelyik szaga?

máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem egy helyről származnak.

100x50 es ketrecben vannak

Egy hazikó van nekik.

máj. 30. 12:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Juj, az 1-es oltári nagy hülyeséget írt! Kifejezetten szigorúan TILOS külön tartani őket!!!

Mért vagy ilyen türelmetlen? Miből gondolod, hogy amint hazaviszed őket, a kezedet fogják szeretetteljesen nyaldosni dorombolás közepette? A zsákmányállat alapból félős állat, de bármilyen más állat félne új helyen! Mikor te új iskolába kerültél, nem féltél? Ne csinálj semmit, ne akard a dolgok természetes folyását meggyorsítani. Ha megtapasztalják, hogy nincsenek veszélyben és tőled kapják a kaját, majd felbátorodnak. Majd meg lehet őket simogatni, később pedig ki is venni.

máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

De ha nem egy helyről származnak, akkor az első lépés nem az összezárás, hanem az összeszoktatás, aminek megvannak a maga szabályai. Ezt úgy szoktam magyarázni, hogy te is elküldenéd melegebb éghajlatra azt a vadidegent, aki odaállít, hogy mostantól nálad lakik, de egy előzőleg ismert barátot sokkal könnyebben beengedsz. Ők jelenleg abban a helyzetben vannak, hogy összezártad mindkettőt egy vadidegennel és elvárod, hogy legyenek legjobb barátok. Egyrészt nincs meg köztük a rangsor, amit le kell meccselni, másrészt nem tudhatjuk, hogy mennyire szimpatikusak egymásnak első látásra. Most azt kellene csinálnod, hogy kb. 2 hétre elszeparálod őket egymástól, majd elkezded őket megfelelően összeszoktatni, az alábbi oldal alapján:

[link]

máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az írás határozottan néhány óráról ír, nem két hétről!
máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, de ez az eset kivétel. A szövegben az első találkozásról ír, de itt már van egy összerakott páros. Ahhoz kell a két hét, hogy elszokjanak egymástól, gyakorlatilag úgymond elfelejtsék egymást ("valamilyen okból külön kellett választanunk őket több napra, mert elfelejtik egymást"). Meg nem is azt mondtam, hogy 2 hét maga az összeszoktatás én azt mondtam, hogy addig kellene őket elszeparálni (nem mellesleg, bár már késő de különböző helyről származó állatoknak egyébként is érdemes betartani a karantént, miszerint a fertőzések megelőzése végett az érkezés után 2 hétig ne engedjük őket össze, utána pedig csak ha tünetmenetesek).
máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a kérdezőnek, de bárkinek hasznos lehet, akinek tengerimalaca van:

[link]


Linkgyűjtemény fontos cikkekről, oldalakról, videókról, amire egy tájékozott gazdinak szüksége lehet (remélem működik is a link).

jún. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!